Rekordowe zatykanie dziur

Lokalnie Top News marz 21, 2018 at 6:00 am

aadziury

Miejskie ekipy od początku roku musiały naprawić ponad 110 tysięcy dziur w torontońskich ulicach.

Burmistrz miasta, John Tory, wyraził zadowolenie z tego powodu, ponieważ pracownicy miasta ustanowili swoisty rekord w zakresie napraw nawierzchni ulic.

aadziury2Dokładna liczba zatkanych dziur w okresie od 1 stycznia do 20 marca tego roku wynosi 110595. Poprzedni rekord w tym samym okresie wynosił 87888 dziur w roku 2014.

- Dzięki temu na wiosnę drogi będą w dobrym stanie – stwierdził Tory – Dzięki wysiłkowi załóg i napraw, które udało im się dokonać.

John Tory nie krył radości i nie potrafił powstrzymać się od przechwałek.

- Wypełnianie dziur w odpowiednim czasie i efektywnie jest częścią działań, których ludzi oczekują od nas, aby każdy mógł bezpiecznie korzystać z dróg – mówił burmistrz – Będziemy bacznie obserwować sytuację, gdy pogoda się poprawi, to nasze ekipy drogowe zwiększą wysiłki, w razie potrzeby.

W typowy dzień w teren wyrusza około 25 załóg, które naprawiają uszkodzoną nawierzchnię dróg. W okresach szczytu tych załóg jest o wiele więcej i sięga 55.

W sumie w ciągu całego roku przeciętnie naprawianych jest niespełna 256 tysięcy dziur. Koszt tych napraw sięgnie 171 milionów dolarów.