Nastolatka z Brantford postawiła na nogi amerykańską policję

Lokalnie Top News marz 22, 2018 at 6:00 am

aanastolatka2

14-latka z Brantford groziła zamachem na szkołę w amerykańskim mieście Hanover w stanie New Hampshire.

Dziewczyna została aresztowana i oskarżona o czynienie śmiertelnych gróźb.

Const. Natalie Lang z policji w Brantford mówi, że nastolatka, której danych osobowych nie można ujawnić w myśl ustawy o przestępczości nieletnich, zamieszczała swoje groźby na popularnym portalu Instagram. Mimo iż sprawa dotyczy gróźb skierowanych w stosunku do obywateli USA, dziewczyna będzie sądzona w Kanadzie.

W środę 14-latka stanęła przed sądem na pierwszym przesłuchaniu. Tymczasem funkcjonariusze policji dokonali rewizji w domu dziewczyny, zajmując komputery i inne urządzenia elektroniczne.

- Współpraca między detektywami w Hanover i nami wciąż trwa – powiedziała const. Lang. Dodała, że na razie nie odkryli żadnych związków między nastolatką a społecznością miasta Hanover, ale ich nie wykluczają. Na razie nie jest wiadome, dlaczego Kanadyjka wybrała właśnie to miasto i tę szkołę średnią jako obiekt ataku.

Policjant z Hanover, Scott Rathburn w rozmowie z reporterem Canadian Press powiedział, że groźby, które pojawiły się na Instagramie amerykańckie służby bezpieczeństwa potraktowały niezwykle poważnie.

- Nasze dochodzenie doprowadziło nas, dzięki prześledzeniu adresu IP do Branford, gdzie natychmiast skontaktowaliśmy się z miejscową policją – opowiada Rathburn.

Sierżant Peter Leon z OPP mówi, żę Instagram jest jedną z platform internetowych , na których pojawia się wiele gróźb i zagrożeń. Jest przekonany, że źródłem tych czynów popełnianych najczęściej przez ludzi młodych lub bardzo młodych jest zdobycie za wszelką cenę rozgłosu, jak największej ilości „followersów” i polubień. Najwięcej nowych gróźb pojawia się w sieci po głośnych i krwawych zamachach. Wygląda na to, że tego typu tragiczne wydarzenia są dla części społeczeństwa źródłem ekscytacji i rozrywki.