Polska kandydatka w wyborach do Parlamentu Ontario

Polacy w Kanadzie Series Top News marz 22, 2018 at 4:00 pm
Kinga Surma i Doug Ford

Kinga Surma i Doug Ford

Kinga Surma rozpoczęła karierę polityczną w 2010 roku, pracując podczas wyborów burmistrza Toronto, co zaowocowało zatrudnieniem jej w City Hall podczas kadencji Roba Forda.

W 2014 r. startowała jako kandydatka w wyborach do Rady Miejskiej Toronto. Została po nich zatrudniona w charakterze organizatora kampanii wyborczej Christine Elliot, starającej się o stanowisko przewodniczącej Partii Konserwatywnej w Ontario.

W 2016 roku w wyborach uzupełniających w okręgu Scarborough-Rouge River (utrzymywanym przez Liberałów od 1999 roku) Kinga odegrała kluczową rolę w zwycięstwie konserwatywnego posła MPP – Raymonda Cho.

Pracowała przy wyborach na wszystkich trzech szczeblach władzy. Jej wszechstronna znajomość zarządzania na poziomie municypalnym, prowincyjnym i federalnym pozwoli jej skutecznie rozwiązywać problemy mieszkańców Etobicoke Center, skąd startuje jako kandydat na posła.

Kinga Surma przyjechała z Polski do Kanady gdy miała 4 lata.

Jest absolwentką Uniwersytetu w Guelph (Public Policy, Business and Commerce), a także Uniwersytetu Ryerson (Public Relations).

20 kwietnia Kinga organizuje potańcówkę charytatywną w Centrum Jana Pawła II na cele swojej kampanii.

Więcej informacji tutaj: www.kingasurma.com