Ostatnie sukcesy reprezentantów Kanady

Kanada Top News marz 25, 2018 at 10:00 am
Max Parrot

Max Parrot

Reprezentant Kanady Max Parrot wygrał zawody Big Air w Quebecu kończące kolejny sezonu Pucharu Świata w snowboardzie. Kanadyjki dostały się też do finału Mistrzostw Świata w Curlingu. A reprezentacja w piłce nożnej pokonała towarzysko Nową Zelandię 1:0.

Drugie miejsce w zawodach Big Air zajął Szwajcar Jonas Boesiger, a na trzecim znalazł się również Kanadyjczyk – Antoine Truchon. Kryształową Kulę zdobył nieobecny w finałowych zawodach Chris Corning.

W zawodach kobiet zwyciężyła Amerykanka Julia Marino (Stany Zjednoczone). Kanadyjka

Laurie Blouin była druga. Kryształowa Kula przypadła Annie Gasser z Austrii.

Zmagania w Quebecu sędziował Polak Bartek Bilkiewicz.

Ford World Women's Curling Championship 2018Z kolei w sobotę w North Bay (Ontario) rozegrano mecze pierwszej rundy fazy play-off oraz półfinał mistrzostw świata kobiet w curlingu. Do finału, zgodnie z oczekiwaniami, awansowały najlepsze dwie drużyny fazy wstępnej: Szwedki (wygrywając z Rosją) i Kanadyjki (po pokonaniu USA). Zagrają o złoto dziś o godz. 15:00.

Więcej – TUTAJ.

Z kolei reprezentacja Kanady w piłce nożnej wygrała wczoraj 1:0 w towarzyskim meczu z Nową Zelandią rozegranym w Murcia w Hiszpanii. Było to debiutancki pojedynek reprezentacji pod wodzą nowego trenera – Johna Herdmana, który wymienił na początku roku Octavio Zambrano.

Reprezentacja Kandy musi czekać aż do jesieni na rozgrywki w Concacaf Nations League.