Przymusowe lądowanie w  w Winnipeg: 5 aresztowanych pasażerow

Kanada Top News marz 25, 2018 at 12:30 pm

zz cook2Pięciu Brytyjczyków zostało aresztowanych po tym, jak samolot lecący z Manchesteru do Las Vegas musiał być przekierowany w trybie awaryjnym na lotnisko w Kanadzie.

Samolot linii Thomas Cook musiał zostać przekierowany na międzynarodowe lotnisko Jamesa Armstronga Richardsona w Winnipeg, gdzie wylądował dzisiaj ok. 11 rano, a następnie policja aresztowała pięciu Brytyjczyków znajdujących się na pokładzie i wyprowadziła ich w kajdankach. RCMP aresztowało ich z powodu „wywołania zamieszania” na pokładzie.

Po incydencie samolot wystartował do Las Vegas z dwugodzinnym opóźnieniem.

Rzecznik policji powiedział: „Żaden z mężczyzn nie stawiał oporu oficerom, wszyscy zostali eskortowani z samolotu w kajdankach bez żadnego dodatkowego incydentu”.

Z kolei rzecznik linii lotniczych, którymi lecieli Brytyjczycy, oświadczył: „Możemy potwierdzić, że pasażerowie, którzy wprowadzili zamieszanie podczas lotu na pokładzie, zostali wyprowadzeni z samolotu”. Nie podano jednak szczegółów na temat ich zachowania, jedynie to, że zachowywali się „bardzo nietypowo”.

Początkowo lotnisko w Winnipeg oświadczyło, że incydent był „medyczną interwencją”, jednak później linie lotnicze to zdementowały.

Więcej: TUTAJ.