Kelner zwolniony za „złe zachowanie” oskarża restaurację o dyskryminację

Kanada Top News marz 28, 2018 at 6:00 am

zz kelner Restauracja Milestones w Vancouver zwolniła swojego kelnera za „okazywanie braku szacunku i agresywne zachowanie”. Guillaume Rey odpiera zarzuty i tłumaczy, że nie był niemiły, a był sobą, czyli… Francuzem. Teraz on oskarża restaurację o dyskryminację jego kultury i składa pozew. 

Francuz Guillaume Rey był kelnerem w restauracji w Vancouver na wybrzeżu Kanady. Został zwolniony z pracy. Kierownictwo restauracji tłumaczy, że Guillaume Rey zachowywał się „agresywnie” i pokazywał „brak szacunku” w stosunku do gości i personelu.

Rey broni się, mówiąc, że jego zachowanie było standardowe i po prostu „był Francuzem”. Uważa, że jego styl życia jest typowo francuski. Z tą sprawą zgłosił się więc do Trybunału Praw Człowieka.

Odnosząc się do stawianych mu zarzutów, Rey stwierdził, że kultura francuska jest zwyczajnie „bardziej ekspresyjna i bezpośrednia” niż kanadyjska. Stwierdził, że został zwolniony przez swoją „bezpośrednią, uczciwą i profesjonalną osobowość”, którą wyćwiczył w czasie pracy we francuskim przemyśle hotelarskim.

Mimo rozdźwięku w interpretacji zachowania kelnera, obie strony zgadzają się, że dobrze wykonywał swoje obowiązki.

Teraz Rey będzie musiał doprecyzować przed Trybunałem, czym konkretnie jest francuskie dziedzictwo i które jego części miałyby skutkować wyrzuceniem z pracy.

Więcej – TUTAJ.