Premier Wynne obiecuje darmową opiekę nad dziećmi

Lokalnie Series Top News marz 28, 2018 at 10:00 am

zz daycareW obliczu nadchodzących wyborów dwie główne partie w Ontario próbują przelicytować się obietnicami. Ta ostatnia ze strony Liberałów może spodobać się młodym rodzicom.

Premier Kathleen Wynne obiecuje darmową opiekę dla dzieci od 2.5 roku w całej prowincji Ontario. Pod warunkiem, że wygra wybory, a program ruszy dopiero w roku 2020.

Premier Wynne, minister finansów Charles Sousa oraz minister edukacji Indira Naidoo-Harris zaprezentowali we wtorek ofertę, wycenioną na 2,2 miliarda dolarów. Program sfinansowałby koszt całodziennej, licencjonowanej opieki nad dziećmi, począwszy od tych, które ukończyły dwa i pół roku. Finansowanie pokrywałoby koszty opieki, dopóki dzieci nie kwalifikują się do całodziennego przedszkola (kindergarden).

W Ontario dzieci kwalifikują się do młodszego przedszkola (junior kindergarden) w roku kalendarzowym, w którym kończą 4 lata, oraz do starszego przedszkola (senior kindergarten) w roku, w którym kończą 5 lat.

“Nigdy więcej trosk związanych z kosztami… Swoboda wyboru w powrocie ojca lub matki do pracy. To duża zmiana”- powiedziała premier Wynne. – “To jest inwestycja w mieszkańców tej prowincji”. Wynne dodała, że decyzja jej rządu powoli zaoszczędzić młodym rodzinom 17,000 dol. rocznie.

Wtorkowe obietnice należą do serii wielkich inicjatyw przedwyborczych liberalnego rządu Ontario, który zobowiązał się już m. in. do rozszerzenia programu opieki farmaceutycznej OHIP Plus (bezpłatne lekarstwa dla młodzieży i docelowo dla seniorów) oraz do szeroko zakrojonego dofinansowania szpitali i instytucji zdrowia psychicznego.

Wybory do władz prowincji odbędą się 7 czerwca.

Więcej – TUTAJ.