Nie o to chodzi by złapać króliczka…

Gdzie na weekend Series marz 29, 2018 at 9:05 pm

…czy też bardziej zajączka, a o (jak zwykle) dobrą zabawę. Wielkanoc w multikulturowym Toronto ma wymiar bardziej komercyjny, znacznie odbiegający od naszych, chrześcijańskich tradycji, wyniesionych z domu. Można się buntować, a można pogodzić ze sobą stare i nowe i zabrać dzieci czy wnuki i ruszyć na poszukiwanie wielkanocnych jajek.

easter-egg-hunt-feature

Czas najwyższy aby dzieci w Toronto i GTA uzbroiły się w kosze wielkanocne (sporo i niedrogo do wyboru w second-handach), bo to sezon polowań na jajka! Wybraliśmy najlepsze opcje i miejsca, ale, jeśli się dobrze rozejrzeć, to w miejskiej ofercie kulturalnej nie brakuje także zajęć interaktywnych, takich jak malowanie jajek, rzemiosło artystyczne, imprezy, brunche i wielkanocne zdjęcia dla dzieci i rodziców.

Brooks Farms Easter Fest Egg Hunt
24 marca – 1 kwietnia 2018, 9am-4pm. O Brook Farms, oddalonej o godzinę jazdy z Toronto, położonej w Mount Albert, w okolicach Newmarket, pisałam kiedyś, przy okazji polowań na halloweenowe dynie. Wiosną w Brook Farms poluje się na jajka, a w tym roku także świętuje gęstą słodycz syropu klonowego. Będzie więc się działo naprawdę dużo )pod warunkiem, że pogoda dopisze). Przygotowano: poszukiwanie jajek wielkanocnych (dla dzieci w wieku 1-6 lat), interaktywną grę z nagrodami w tajemnicze zwierzęta (dla dzieci w wielu 7-12 lat), degustacje syropu klonowego i opowieści dotyczące jego produkcji, zabawę w podchody (scavenger hunt), przejażdżki kolorowym pociągiem lub zaprzęgiem, animowane przedstawienia ze śpiewającymi kurczakami i lisami, wspólne dekorowanie koszyków wielkanocnych oraz króliczych uszu (w ogrzewanym pawilonie), a także mnóstwo atrakcji na placu zabaw – statek piracki, skaczące kucyki, piaskownica, wyścigi kaczek, występy śpiewających kurczaków, poduszki i podkładki do skakania, a także ludzkich rozmiarów Zajączek Wielkanocny, witający wszystkich przybywających. Opłata za udział w obu festiwalach (ceny z HST): dzieci od dwóch lat w górę $15, dzieci do dwóch lat bezpłatnie, dorośli $12. Bilety do kupienia przy wejściu w dniu wizyty. Na farmie jest błotnisto, zabierzcie więc porządne buty. Ludzi będzie sporo, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość, szczególnie jeśli przypadkiem wybierzecie się tu w Wielki Piątek. Plastikowe jajka upolowane podczas Easter Hunt oddaje się i wymienia na słodkie nagrody. Zakaz wnoszenia jedzenia z zewnątrz, zakaz palenia i wprowadzania zwierząt. Akceptowane karty płatnicze.

Dla tych, którzy planują wracać na Brooks Farm regularnie przygotowano roczny karnet uprawniający do m.in. wejścia na wszystkie wydarzenia, 10% zniżki na targu, zniżki na śniadanie ze św. Mikołajem, zniżki na udział w warsztatach artystycznych oraz wejściówek na Barnyard Playland dla przyjaciół. Roczne członkostwo: $64.99 za osobę lub $199 za rodzinę (dwóch dorosłych i do czwórki dzieci w wieku 2-15 lat, mieszkających pod tym samym adresem).
Brook Farms jest nie tylko przyjazna rodzinom z dziećmi, ale także historyczna – jej początki sięgają 1875, czyli na tutejsze warunki – naprawdę wiekowa. Hasło reklamujące to miejsce brzmi „Growing fun for over 100 years!”
Brooks Farms, 122 Ashworth Road, Mount Albert, ON, tel: : 905-473-3246, [email protected], http://www.brooksfarms.com/easteregghunt. Najłatwiejsza forma kontaktu – wiadomość przez Facebook Messenger: http://www.brooksfarms.com/

Polowanie z czekoladą Lindt
23 – 31 marca 2018. Lindt Canada po raz kolejny organizuje rodzinne polowanie ja jajka, pod egidą złotego, czekoladowego zająca wielkanocnego. Impreza odbywa się w Mississaudze, w Square One Shopping Mall (przy sklepie Lindth niedaleko GAP i H&M). Poniedziałek – piątek 10am – 9pm, sobota 9:30am – 9pm, niedziela: 11am – 7pm, w Wielki Piątek 30 marca przerwa w zabawie. W Programie między innymi: wielkanocne opowieści czyli czytana „na żywo” książka uznanej kanadyjskiej autorki Ashley Spires „Bell that Rang in Easter”, spersonalizowane, pamiątkowe, wielkanocne złote wstążki Gold Bunny dla każdego (przy zakupie czekoladowego zająca), interaktywne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, rodzinne, świąteczne zdjęcia.
Impreza bezpłatna. Square One Shopping Centre, 100 City Centre Drive, Mississauga, http://www.shopsquareone.com

Kidnetix
30 marca 2018, 9:00am – 4:30pm. Nazwa może i osobliwa, ale impreza z powodzeniem odbywa się po raz trzynasty w dwóch różnych lokalizacjach – w Toronto oraz w Brampton. Kidnetix Annual Easter Hunt to dobra opcja w przypadku deszczowej pogody, ponieważ poszukiwania jajek w obu przypadkach odbywają się pod dachem. Na krytym placu zabaw, obok tysięcy wielkanocnych cukierków znaleźć będzie można mini zoo o dużą ilością futrzastych zwierzaków, gotowych na głaskanie i przytulanie, budkę fotograficzną z Wielkanocnym Zającem, tematyczne zajęcia artystyczne oraz malowanie twarzy, nagrody, niespodzianki, podarunki oraz mnóstwo dobrej zabawy. Polowania na łakocie czterech rundach w godzinach: 9am – 10:30am, 11am – 12:30pm, 1pm – 2:30pm, 3pm – 4:30pm. Zabawa dla dzieci w wielu 1-12 lat. Bilety w cenie $20 kupić można w przedsprzedaży kontaktując się mailowo lub telefonicznie: KIDNETIX Toronto: 416-904-2556 e-mail: [email protected] lub KIDNETIX Brampton: 905-459-7529 or e-mail: [email protected] Adresy: Kidnetix Toronto, 100 Bridgeland Ave unit 1, Toronto, ON oraz Kidnetix Brampton, 35 Van Kirk Drive unit 15, Brampton, ON, http://www.kidnetix.ca

W czarodziejskim teatrze
Marzec 30 – 31 2018, 11am do 3pm. Wyjątkowo bajkowo będzie w Fairyland Theatre w North York podczas dwudniowej tematycznej imprezy, zorganizowanej dla dzieciaków w różnym wieku. W piątek 30 marca między 11am a 12:45pm bawić się będą maluchy w wieku 1-4 lat, a między 1pm a 2:45pm dzieci w wieku 5-10 lat. W sobotę natomiast, między 1pm a 2:45pm odbędzie się jedno wielkie, wspólne dla wszystkich wydarzenie (dzieci w wieku 2-10 lat). Atrakcyjność wielkanocnych imprez z magicznym teatrze polega na tym, że co roku pojawiają się ulubieni bohaterowie z filmów i kreskówek. W tym roku zabawę przygotowali: Kopciuszek i Książę z Bajki, Superman oraz Hello Kitty. Nie zabraknie też oczywiście Wielkanocnego Zająca (dla mnie osobiście postaci lekko przerażającej ;-). Zestaw może i mocno eklektyczny, ale uwierzcie – dzieciaki będą zachwycone, szczególnie że ze swoim ulubionym bohaterem będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. To wydarzenie będzie też miało wymiar najbardziej artystyczny ze wszystkich dziś proponowanych – przygotowano mnóstwo warsztatów i kreatywnych zajęć, tak plastycznych i manualnych jak i muzyczno-ruchowych. Zdecydowanie najbardziej rozwojowa opcja. Bilety w cenie $15 (dla wszystkich uczestników w wieku od roku w górę) do kupienia na stronie internetowej: http://themepartiestoronto.com/events/kids-easter-event-toronto-2018/, pod telefonem 416-663-1700 lub przy wejściu na imprezę. Bilety grupowe w cenie $120 za dziesięć biletów. [email protected] Adres: Fairyland Theatre, 1183A Finch Ave W unit 2 – North York, Toronto, ON.

EggHuntStory_01