Chrześcijanie w Toronto uczcili Zmartwychwstanie Jezusa

Lokalnie Top News kwie 2, 2018 at 10:00 am
Kardynał Thomas Collins

Kardynał Thomas Collins

Tysiące torontońskich chrześcijan świętowało Święto Zmartwychwstania uczestnicząc w mszach w kościołach w całym mieście.

Setki wiernych zgromadziło się w St. Michael’s Cathedral Basilica, gdzie mszę celebrował Arcybiskup Toronto, kardynał Thomas Collins.

- To wydarzenie z przeszłości, sprzed około 2000 lat, ale jest ono wciąż obecnym doświadczeniem, ponieważ każdy chrześcijanin na różne sposoby doświadcza obecności Zmartwychwstałego Pana – powiedział Collins podczas niedzielnej południowej mszy w Katedrze – Nie jest to wspomnienie historycznej postaci Cezara czy kogoś takiego, lecz najważniejsza jest faktyczna obecność Chrystusa w naszym życiu. I to jest serce naszego chrześcijańskiego życia.

W swojej homilii kardynał Collins przypomniał wiernym, że lekcja Zmartwychwstania Jezusa może pomóc w zrozumieniu i ujęciu obecnego sporu i podziałów w świecie.

- Jedynym sposobem, aby zmierzyć się z tym, jest naśladowanie Chrystusa, który pokazał nam drogę naszego postępowania. Jest nią nie unikanie problemów, ale rozwiązywanie ich z miłością a następnie przechodzenie do chwały zmartwychwstania – powiedział Kardynał.

Zapytany po mszy o tych, którzy mogą świętować Wielkanoc nie będąc praktykującymi chrześcijanami, kardynał Collins powiedział, że nadal jest to „piękny dzień”, w którym rodzina i przyjaciele spędzają czas razem.

- Gdzie jest miłość, tam jest Boża obecność – stwierdził kardynał Collins – Ludzka miłość jest znakiem Bożej miłości.

Z własnym „przesłaniem nadziei ofiary i miłości” zwrócił się do wyznających chrześcijaństwo mieszkańców Toronto burmistrz tego miasta, John Tory.

„W dzisiejszych kościołach tu i na całym świecie, opowiadana jest historia Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, która napełnia serca wiarą’ – napisał Tory.

“W dzisiejszych kościołach tu i na całym świecie opowiadana jest historia zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i napełnianie serc wiarą” – powiedział.

Burmistrz podziękował też tym członkom chrześcijańskiej społeczności w mieście, którzy pomagają tym mieszkańcom miasta, „którzy mają mniej szczęścia niż inni” organizując wielkanocne posiłki dla samotnych. Praca dziesiątek wolontariuszy nie może być niezauważona i nie może nie spotkać się z naszą wdzięcznością.