Hakerzy wykradli dane klientów torontońskich sklepów Saks Fifth Avenue

Lokalnie Top News kwie 3, 2018 at 10:00 am

aasaks4

Klienci luksusowych sklepów Saks Fifth Avenue w Toronto obawiają się, że ich dane osobowe przedostały się w ręce hakerów.

Firma Hudson’s Bay Company, która przed pięciu laty sprowadziła do Kanady amerykańską firmę sprzedającą luksusowe produkty twierdzi, że dane kart kredytowych klientów kupujących w kilku lokalizacjach Saks Fifth Avenue zostały ujawnione.

Nalini Polychronopoulous

Nalini Polychronopoulous

- Nie mieli nawet dość przyzwoitości, by do mnie zadzwonić i dać mi znać, co się dzieje – mówi z żalem Nalini Polychronopoulous, posiadaczka karty kredytowej Saks – To naprawdę irytujące, że musiałam się o tym sama dowiedzieć.

Polychronopoulous martwi się czy naruszenie bezpieczeństwa karty kredytowej nie wpłynie na bezpieczeństwo danych osobowych.

- Zastanawiam się nad anulowaniem mojego konta, ponieważ jak wiadomo, kiedy zakładasz konto, musisz podać dane osobowe, w tym numer prawa jazdy i wszystkie inne rzeczy – mówi – Obecnie nie wiem, gdzie są moje informacje i kto tak naprawdę nimi dysponuje.

W pisemnym oświadczeniu firma Hudson’s Bay Company twierdzi, że podjęła kroki zmierzające do ograniczenia problemu i że wyciek danych nie stanowi już zagrożenia dla klientów dokonujących zakupów w swoich sklepach. HBC twierdzi, że “pracuje intensywnie z czołowymi badaczami bezpieczeństwa danych, aby uzyskać potrzebne informacje, a dochodzenie jest w toku”.

HBC współpracuje z organami ścigania i firmami wydającymi karty płatnicze.

Wszystko wskazuje na to, że w Ontario hakerzy zebrali informacje o kartach kredytowych w sklepach Saksona w Sherway Gardens, Bramalea City Center i Pickering Town Center.

Kurt Mull

Kurt Mull

Jeden z klientów, którego dane osobowe mogły zostać naruszone, Kurt Mull mówi, że chciałby zobaczyć przepisy chroniące dane osobowe konsumentów. Uważa, że ​​powinno istnieć ustawodawstwo chroniące konsumentów.

- W rzeczywistości jestem liberałem i uważam, że im mniej działań rządu tym jest lepiej, ale w tej sytuacji chcę więcej działań rządu i więcej regulacji, by chronić moje informacje.

HBC wzywa klientów firmy Saks, aby obserwowali wyciągi z kart kredytowych i zgłaszali podejrzane transakcje. Firma twierdzi, że kupujący nie ponoszą odpowiedzialności za nieuczciwe opłaty i będą oferować klientom bezpłatną usługę ochrony tożsamości, w tym monitorowanie kredytowe i internetowe.

Ekspert ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, Daniel Tobok, chwali HBC za oferowanie usługi ochrony tożsamości, ale uważa, iż firmy nie robią wystarczająco dużo, aby zapewnić bezpieczeństwo danych osobowych swoich klientów.

- To pociąga za sobą koszty i one nie chcą w to inwestować – mówi Tobok – Większość firm nie szyfruje danych osobowych kart kredytowych swoich klientów.

Gdyby tak było, hakerzy nie byliby w stanie tych danych rozszyfrować, lub zajęłoby im to zbyt dużo czasu. Nie byłoby to warte wysiłku.