Kanada nie zlikwiduje wiz dla Ukraińców

Kanada Top News kwie 3, 2018 at 12:30 pm

Rząd federalny nie rozważa możliwości wprowadzenia ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy.

„Rząd Kanady zdecydowanie chce witać w kraju wszystkich odwiedzających i ułatwić im podróż, jednak na razie nie rozważa aktywnego przeglądu wymogów wizowych dla Ukrainy” — napisano w dokumencie rządowym w odpowiedzi na raport Stałego Komitetu Parlamentu Federalnego ds. Obrony.

Rząd wyjaśnił, że Ukraina nie spełnia wymogów bezwizowych.

„Te kryteria obejmują warunki społeczno-gospodarcze, trendy migracyjne, stan przestrzegania praw człowieka, dokumenty identyfikacyjne i reżim paszportowy, a także możliwość kontroli poza granicami i sytuację związaną z bezpieczeństwem” — napisano w odpowiedzi.

W dokumencie zauważono również, że Kanada posiada reżim wizowy z większością krajów na świecie i nie przeprowadza ona jego analizy w oparciu o zasadę wzajemności.

„System wizowy jest najskuteczniejszym mechanizmem wykrywania i zwalczania nielegalnej imigracji do Kanady, ponieważ ci, którzy ubiegają się o uzyskanie wizy, przechodzą kontrolę bezpieczeństwa i badanie stanu zdrowia. Oceniane są również zamiary podróżnika i jego zdolność do przestrzegania warunków pobytu w Kanadzie” — dodaje rządowy dokument.

Obywatele Kanady podróżujący na Ukrainę nie muszą posiadać wizy wjazdowej (do 90 dni pobytu).

Więcej – TUTAJ.