Toronto FC w półfinale CONCACAF

Kanada Top News kwie 4, 2018 at 4:00 pm
Napastnik z Toronto, Jozy Altidore, po strzeleniu w meczu z Club America

Sebastian Giovinco (9 min.) i Jozy Altidore (44 min.) strzelili bramki już w pierwszej połowie wygranego meczu z meksykańskim Club America 3-1 w półfinale Ligi MIstrzów CONCACAF.

Trzeciego gola dla wygranej drużyny z Toronto zdobył Ashtone Morgan. Mecz rozegrano w deszczowy wtorkowy wieczór na stadionie BMO w Toronto w obecności 23 463 widzów.

Andres Ibarguen zdobył honorową bramkę dla zespołu gości.

Po zażartej pierwszej połowie meczu, w przerwie meczu doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami w tunelu prowadzącym do szatni. Do podobnych utarczek doszło w listopadzie pomiędzy zawodnikami Toronto FC i New York Red Bulls w półfinale Wschodniej Konferencji ligi MLS.

Rewanż z Meksykanami odbędzie się we najbliższy wtorek na Estadio Azteca w Mexico City.

Liga Mistrzów CONCACAF (Concacaf Liga Campeones) – organizowana jest corocznie przez federację CONCACAF dla czołowych klubów pochodzących z krajów Ameryki Północnej. Ze względów sponsorskich oficjalna nazwa rozgrywek brzmi Scotiabank CONCACAF Champions League. Począwszy od roku 2005 zwycięzca turnieju ma prawo udziału w organizowanych przez FIFA klubowych mistrzostwach świata.

Obecnie prawo gry w Lidze Mistrzów ma 31 klubów – po 4 z Meksyku i USA, po trzy z Gwatemali, Hondurasu, Kostaryki, Panamy i Salwadoru, dwie z Nikaragui, po jednym z Belize i Kanady oraz cztery najlepsze zespoły karaibskich rozgrywek CFU Club Championship.