Torontończycy o niskim dochodzie otrzymują zniżki na TTC

Nowości Series Top News kwie 4, 2018 at 12:46 pm

Screen Shot 2018-04-04 at 12.41.49Od jutra około 150,000 mieszkańców Toronto, którzy otrzymują pomoc za pośrednictwem Ontario Works (OW) lub Ontario Disability Support Program, będzie uprawniona do jednej trzeciej rabatu na indywidualne przejazdy środkami TTC i na miesięczne karnety.

Zniżka, która będzie dostępna tylko dla posiadaczy kart Presto, spowoduje obniżenie kosztu jednego przejazdu dla osoby dorosłej do ceny 2,00 dol. i biletu miesięcznego Metropass do 115 dol.

- Wprowadzenie takiego programu pozwala na zniżkę dla tej grupy osób, która wcześniej była ignorowana – powiedział burmistrz John Tory podczas konferencji prasowej we wtorek po południu. – Jestem zachwycony tym faktem.

Program Fair Pass został po raz pierwszy zatwierdzony przez radę miejską podczas debaty nad budżetem na rok 2016 . Wdrażany jest w trzech etapach.

Pierwsza faza, która rozpocznie się jutro, spowoduje, że upusty będą dostępne dla beneficjentów programu Ontario Works i Ontario Disability Support.

W drugim etapie zniżki będą możliwe dla mieszkańców otrzymujących zasiłki na mieszkania lub dopłaty do opieki nad dziećmi.

Trzecia i ostatnia faza, która ma zostać wdrożona w 2020 r., rozszerzy zniżkę na wszystkich mieszkańców o dochodzie nieprzekraczającym o 15% tzw. granicy ubóstwa.

Wcześniejsze badania sugerowały, że program będzie kosztował 4,6 mln dolarów w pierwszym roku i 48,2 mln dolarów po pełnym wdrożeniu czyli w trzy lata później.

Aby ubiegać się o udział w programie Fair Pass, mieszkańcy będą musieli wypełnić wniosek i złożyć go w jednym z 15 biur pracy i usług socjalnych w Toronto.