622.161 użytkowników Facebooka w Kanadzie może czuć się oszukanych

Kanada Top News kwie 5, 2018 at 4:00 pm

zz facebookFacebook twierdzi, że dane ponad 620.000 Kanadyjczyków zostały niewłaściwie udostępnione firmie doradztwa politycznego, która znalazła się w centrum międzynarodowego skandalu i wrzawy na temat wykorzystania informacji z mediów społecznościowych do celów politycznych.

W wydanym wczoraj oświadczeniu gigant mediów społecznościowych oszacował, że dane dokładnie 622.161 użytkowników Facebooka w Kanadzie zostało udostępnione brytyjskiej firmie Cambridge Analytica za pośrednictwem aplikacji używanych przez nich samych lub przez ich przyjaciół.

Ogólnie Facebooku przyznał, że proceder ten dotknął aż 87 milionów użytkowników – prawie 82% z nich – w Stanach Zjednoczonych.

Cambridge Analytica została oskarżony o wykorzystywanie danych zebranych bez zgody użytkowników, aby dopomóc kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa w 2016 roku.

Po ogłoszeniu, że doszło do naruszeniu prywatności, kanadyjska komisarz ds. prywatności wszczęła dochodzenie, aby ustalić, czy Facebook respektuje federalne przepisy prywatności.

Minister ds. instytucji demokratycznych w Kanadzie powiedział, że jest gotowy na zaostrzenie federalnych przepisów dotyczących prywatności, które obecnie nie mają zastosowania wobec partii politycznych.

Aby rozwiązać powstałe problemy, Facebook ogłosił w środę nowe plany ograniczenia dostępu do danych na swojej platformie aby lepiej chronić informacje o użytkownikach.

Więcej - TUTAJ.

zz facebook2