Policjanci odkrywają ponure tajemnice ogrodnika-mordercy

Lokalnie Top News kwie 5, 2018 at 10:00 am

aaogrodnik

Śledztwo dotyczące zabójstw, jakich najprawdopodobniej dopuścił się seryjny morderca Bruce McArthur, wiedzie policyjnych detektywów w daleką i mroczną przeszłość.

Główny śledczy, detektyw – sierżant Hank Idsinga, potwierdził, że badacze sięgają do nierozwiązanych zagadek śmierci w torontońskim środowisku LGBTQ lat siedemdziesiątych. Śledczy sprawdzają czy istnieje jakiś związek tych starych, nierozwiązanych spraw z oskarżonym. Policjanci mają się skupić na historiach kilku osób, członków społeczności gejowskiej w Toronto, brutalnie zamordowanych ponad cztery dekady temu.

Bruce McArthur przed sądem

Bruce McArthur przed sądem

McArthur, którego działalności do tej pory policja nie wiązała z przypadkami morderstw i zaginięć w latach siedemdziesiątych został oskarżony o sześć zabójstw pierwszego stopnia: Skandaraja “Skanda” Navaratnama, Andrew Kinsmana, Selima Esena, Majeeda Kayhana, Sorousha Mahmudiego i Deana Lisowicka.

Wszyscy zamordowani odwiedzali obszar Church-Wellesley znany w Toronto jako „gay village”. Wszyscy zginęli w latach 2010-2017. Żaden z policyjnych zarzutów wobec McArthura nie został udowodniony w sądzie.

Policjanci potwierdzili, że w jednym z ogrodów przydomowych w Leaside, którym opiekował się McArthur, właściciel firmy ogrodniczej, znaleziono szczątki trzech zaginionych oraz czterech niezidentyfikowanych jeszcze osób. Śledczy nie wykluczają możliwości, że niektóre z niezidentyfikowanych szczątków mogą należeć do Esena, Kayhana lub Lisowicka.

W ubiegłym miesiącu detektyw Idsinga potwierdził, że ​​zespoły kryminalistyczne przeprowadziły testy dentystyczne i odcisków palców na szczątkach, a testy DNA są kolejnym krokiem do potwierdzenia tożsamości ofiar.