Doug Ford: “Kocham ich, a oni kochają mnie”

Lokalnie Top News kwie 6, 2018 at 6:00 am

aaford

Szef Konserwatystów, Doug Ford, przed wyborami prowincyjnymi usiłuje poszerzyć swój elektorat robiąc ukłon w stronę czarnoskórej części ontaryjskiego społeczeństwa.

Ford stwierdził, że żaden inny polityk kanadyjski nie wspierał czarnej społeczności tak silnie, jak jego zmarły brat, były burmistrz Toronto, Rob Ford. Sam uznając się za kontynuatora postawy brata podkreślił swoje związki z czarnoskórymi mieszkańcami Ontario.

- Mam ogromne wsparcie ze strony czarnej społeczności – powiedział Ford – Kocham ich, a oni kochają mnie.

W ten sposób szef PC Party usiłuje zatrzeć wrażenie, jakoby lekceważył czarnoskórych mieszkańców Toronto odmawiając udziału w debacie kandydatów zaplanowaną przez kolorowych działaczy na 11 sierpnia. Ford odmówił udziału w debacie mówiąc, że w tym terminie ma już zaplanowane spotkania z mieszkańcami północnego Ontario.

Velma Morgan, tymczasowa przewodnicząca Operation Black Vote Canada, zorganizowała debatę z dziewięcioma innymi czarnymi grupami społecznymi mówi, że było wiele prób dotarcia do Forda.

Pierwsze zaproszenie zostało wysłane 11 marca, dzień po tym, jak Ford wygrał przywództwo Partii PC. 18 marca wysłano kolejny e-mail po kolejnej rozmowie z urzędnikiem ds. Komunikacji Forda.

Grupa otrzymała odpowiedź 23 marca, mówiąc, że Ford nie będzie mógł wziąć udziału, ponieważ będzie w północnym Ontario w dniu imprezy.

- Zaprosiliśmy wszystkich przywódców, aby omawiali sprawy czarnej społeczności, jesteśmy zawiedzeni, że jednego z przywódców nie będzie – powiedziała Morgan – Brakuje nam obecności przywódcy PC Party, ponieważ Doug Ford może być premierem prowincji.”

Kilku komentatorów zasugerowało, że w ten sposób Ford chce uniknąć konfrontacji z obecną premier prowincji, szefową Liberałów, Kathleen Wynne.

Szef Torysów zaprzeczył temu niezwykle energicznie.

- Nie mogę się doczekać debaty z Kathleen Wynne w dowolnym terminie, ale teraz podróżujemy – powiedział – Myślę, że będziemy mieli okazję spotkać się na dwóch lub trzech debatach telewizyjnych.

- Chciałbym zobaczyć premier Kathleen Wynne, gdy pojawi się na spotkaniu z czarną społecznością – powiedział Ford – Nie ma w tym kraju żadnego polityka, żadnego innego polityka, poza Robem Fordem, który wspierałby czarną społeczność bardziej niż ja.

Poproszony przez reporterów o przykłady takiego wsparcia Ford przypomniał o wakacjach, jakie spędzają czarnoskóre dzieci w jego domku letniskowym.

- Zaprosiłem 80 dzieci z czarnej społeczności do mojego domku każdego roku przez ostatnie trzy lata. Świetnie się bawimy – stwierdził Ford, nazywając to wydarzenie najatrakcyjniejszym punktem swoich letnich wakacji – Te dzieci nigdy nie były w Muskoka w swoim życiu. Nigdy wcześniej nie kąpały się w jeziorze, nie płynęły na wodnym skuterze, nigdy nie wędkowały.

Dodał, że wakacje, które funduje dzieciom robi we współpracy z Trust 15 Youth Community Support Organization.