Ciężki czas dla sklepikarzy przy Eglinton Avenue

Lokalnie Top News kwie 7, 2018 at 6:00 am
Dotarcie do sklepów przy Eglinton Avenue w trakcie trwania budowy będzie utrudnione.

Dotarcie do sklepów przy Eglinton Avenue w trakcie trwania budowy będzie utrudnione.

Aby pomóc lokalnym biznesom Toronto wprowadza dwugodzinny bezpłatny parking w pobliżu Eglinton Avenue w czasie budowy linii lekkiej kolejki LRT Eglinton Crosstown.

Wszystko to w celu wsparcia lokalnych firm, do których dojazd będzie utrudniony.

Toronto Parking Authority (TPA) zaoferuje 6 dolarowy rabat na płatne miejskie parkingi w odległości 200 metrów od Eglinton Avenue, pomiędzy Jane Street a Don Mills Road. Jest to odpowiednik około dwóch godzin bezpłatnego parkowania w większości miejsc. Zniżka będzie dostępna przez cały okres budowy za pośrednictwem aplikacji TPA.

Miasto uruchomi także prace mające na celu ułatwienie przejścia do sklepów, aby uczynić te okolice bardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych klientów.

Burmistrz Toronto John Tory ogłosił inicjatywę w piątek.

- Jeśli o tym pomyśleć, jest to zdecydowanie największe przedsięwzięcie tego rodzaju, jeśli chodzi o parkowanie, jakie kiedykolwiek mieliśmy – powiedział na konferencji prasowej – Myślę, że to będzie duża zmiana na lepsze.

aaeglintonRada Miejska zatwierdziła także fundusz w wysokości 100 tysięcy dolarów, który zapewni wsparcie techniczne i ekonomiczne przedsiębiorstwom mających swoją siedzibę na Eglinton Avenue. Obejmuje to rozbudowę Digital Mainstreets, organizacji, która pomaga firmom z ich cyfrową obecnością oraz analizę danych demograficznych w okolicy w celu określenia czynników, które przyciągają lub zniechęcają kupujących.

Miasto planuje przeprowadzenie analizy, która określi jak najlepiej złagodzić zakłócenia spowodowane budową. Raport w tej sprawie zostanie udostępniony radzie miasta w 2019 r.

John Tory mówił także o rozpoczęciu inicjatywy podobnej do programu “Food is King”, który miał na celu wsparcie lokalnych firm przy King Street, gdy na pewnym jej odcinku zakazano ruchu pojazdów kołowych z aplikacją “Ritual” do zamawiania żywności.

- Cała idea tego programu polega na tym, aby klienci przychodzili do sklepów – powiedział Tory – Eglinton to wyjątkowa ulica. Jeśli spojrzeć na odcinek objęty zniżką za parking, z zachodu na wschód, ma ogromną różnorodność. W tej różnorodności mieści się obszar Małej Jamajki i wiele innych obszarów, które są historycznie atrakcyjne i zróżnicowane handlowo. Dlatego gorąco zachęcam ludzi z całego miasta, aby przyjechali na Eglinton Avenue.

Oczekuje się, że 19-kilometrowy LRT Eglinton będzie gotowy w 2021 roku. Ma on obejmować 21 stacji i będzie kursował ze stacji Kennedy do Mount Dennis.