Szesnastu z nich nie żyje

Kanada Series Top News kwie 7, 2018 at 12:30 pm
Zamknięta droga w pobliżu Nipawin, gdzie doszło do katastrofy

Zamknięta droga w pobliżu Nipawin, gdzie doszło do katastrofy

W Saskatchewan doszło do tragicznego wypadku autobusu z młodymi hokeistami. RCMP potwierdza, że 16 osób zginęło (dwie zmarły w szpitalu), a 13 osób zostało rannych po tym, jak doszło do bocznego zderzenia trucka z autobusem przewożącym drużynę hokejową juniorów na rozgrywki playoff.

W autokarze drużyny Humboldt Broncos podróżowało 29 osób, w tym kierowca, gdy doszło do katastrofy w piątek wieczorem na autostradzie 35 na północ od Tisdale. Wśród rannych dwie osoby są w stanie krytycznym.

Wśród ofiar śmiertelnych jest główny trener Darcy Haugan, a także kapitan zespołu 20-letni Logan Schatz.

“To jeden z najtrudniejszych dni w moim życiu” – powiedział prezydent klubu Kevin Garinger. – “Cała nasza społeczność jest w szoku, pogrążamy się w żałobie, będziemy starać się wspierać nawzajem”.

Garinger powiedział, że w młodzieżowej lidze hokejowej Saskatchewan Junior Hockey League konkurują drużyny z Edmonton, Slave Lake i Airdrie w Albercie oraz z Saskatchewan i Manitoby.

Mogą w niej grać zawodnicy w wieku od 16 do 20 lat.

Screen Shot 2018-04-07 at 12.11.41

Pastor Jordan Gadsby z lokalnego Apostolic Church in Nipawin oświadczył, że co najmniej sto osób zgłosiło się do kościoła z gotowością niesienia pomocy.

“Dostałem też co najmniej 50 telefonów z zapytaniem czy czegoś nie potrzeba” – powiedział pastor. – “Niektóre osoby wciąż czekają, by dowiedzieć się czy ich dzieci żyją.”

Broncos to drużyna z małego miasta Humboldt, liczącego około 6000 osób, 110 kilometrów na wschód od Saskatoon.

Kevin Henry, trener prowadzący szkołę hokejową w Prince Albert, powiedział, że zna graczy w tej drużynie.

- “Ludzie są w ogromnym szoku szoku. Wysyłamy tych młodych ludzi na grę w hokeja, a spotyka nas najgorszy rodzaj koszmaru dla każdego z rodziców. Sądzę, że to jeden z najciemniejszych dni w historii Saskatchewan” – powiedział.

W 1986 roku w katastofie autobusu w Saskatchewan zginęło czterech członków innej lokalnej drużyny – Swift Current Broncos.