Po schodkach dla makreli, szprotek i karibu

Lokalnie Top News kwie 8, 2018 at 10:00 am

aacn3

W czasie tego weekendu ponad 7000 osób wbiegnie na CN Tower aby zebrać pieniądze na ochronę przyrody.

Impreza organizowana przez WWF Canada pod nazwą CN Tower Climb for Nature rozpoczęło się o szóstej rano w sobotę, kiedy to pierwsza fala wspinaczy rozpoczęła wędrówkę po 1776 schodach na szczyt wieży.

W sobotę do wieczora w imprezie uczestniczyło tysiące osób. Podobną ilość uczestników oczekuje się w niedzielę.

W niedzielę będzie można spotkać się z zawodnikami, którzy wygrali wyścig w wyścigu na szczyt wieży. Rekord wszech czasów, ustanowiony w zeszłym roku wynosi dziewięć minut i 54 sekundy.

- Robimy wszystko, by chronić dziką przyrodę. Utrata przyrody to ogromny problem w Kanadzie. Można by pomyśleć, że to przesada. To przecież tak wielki kraj z ogromną przestrzenią. Ale to naprawdę to jest poważny problem – powiedziała prezes CPF Canada, CEO Megan Leslie – Niezależnie od tego, czy pracujemy nad prymitywnym karibu w Arktyce i przyglądamy się, jak powstrzymać spadek tej populacji, czy też ochroną takich gatunków jak makrele i śledzie na wschodnim i zachodnim wybrzeżu, w całym kraju pracujemy nad tym, aby pokazać, że ludzie i przyroda mogą się dobrze i harmonijnie rozwijać. Ludzie, którzy tutaj przyszli powspinać się na CN Tower wspierają nas na każdym kroku.

aacn2Nie ma opłaty rejestracyjnej dla osób uczestniczących we wspinaczce na wieże, ale każda osoba ma za zadanie zebrać co najmniej 100 dolarów.

W tym roku najlepsi zebrali ponad $4000, podczas gdy najlepsza grupa zgromadziła ponad 19 tysięcy dolarów.

Leslie, która wspinała się po raz pierwszy mówi, że impreza przyciągnęła ją tym, że słynie jako najlepsza zbiórka na rzecz przyrody, jaka odbywa się każdego roku.

- Widzisz ludzi, którzy tu schodzą z góry i są zmęczeni i spoceni, ale zrobili to, o czym marzyli – 1776 kroków dla natury – powiedziała.