Kolejne ofiary narkotyków

Lokalnie Top News kwie 9, 2018 at 10:00 am

aanarko2

W ostatnich dniach policja w Peterborough odnotowała trzy zgony z powodu przedawkowania narkotyków.

Śledczy nie podali szczegółów na temat tych trzech śmierci. Podkreślają, że zgony te nie mają ze sobą związku.

Służby medyczne ostrzegają, że zażywanie narkotyków, a w szczególności opioidów wiąże się ze śmiertelnym ryzykiem. Na tych substancjach oparte są takie leki jak Fentanyl – syntetyczny, krótko działający lek przeciwbólowy i uspokajający po który chętnie sięgają ludzie młodzi. Często mieszają oni ten lek z innymi nielegalnymi substancjami, co jest mieszanką mogącą spowodować śmierć.

Służby medyczne i policja ostrzegają tych, którzy planują rekreacyjnie użyć opioidu, by robili to w towarzystwie innej osoby, która tego narkotyku nie zażywa, natomiast jest w posiadaniu Naloxone.

Naloxone to lek, który jest antidotum (odtrutką) na opioidy, który może zniwelować przedawkowanie narkotyku. Jest dostępny bezpłatnie w aptekach The Health Unit przy 185 King Street i PARN przy 159 King Street w Peterborough.

Policja prosi również wszystkich, którzy widzą kogoś, kto przedawkował narkotyki, by zadzwonili pod numer 911 w celu uzyskania natychmiastowej pomocy medycznej. Nie ma z czym zwlekać. Czas w tym przypadku może ważyć na ludzkim życiu.