Chińczycy sprzedają kanadyjskie domy jak świeże bułeczki

Kanada Top News kwie 10, 2018 at 12:30 pm

ezgif.com-gif-maker-1-1Chiński portal nieruchomościowy Juwai, który gromadzi olbrzymie ilości danych o kanadyjskich nieruchomościach na sprzedaż, podpisał umowę z chińskim portalem JD.com z Pekinu, który rozpoczął sprzedaż domów w sieci niczym piekarnia bułeczki.

Juwai sprzedaje zagraniczne nieruchomości kupującym w Chinach, w tym agentom i deweloperom. Firma dysponuje prawie trzema mln ofert w 89 krajach świata.

Zgodnie z oświadczeniem JD.com, kupujący mogą zobaczyć domy wystawione na sprzedaż “tak jak mleko, buty i inne artykuły gospodarstwa domowego”. Właściciele domów w Kanadzie najczęściej o tym nic nie wiedzą.

zz domy4JD.com, często określane jako chiński odpowiednik Amazona, złożyło specjalne zamówienie na kanadyjskie oferty ze względu na dużą popularność tutejszych nieruchomości u chińskich nabywców.

Chiny zabraniały dotąd wypływu kapitału przekraczającego 50.000 USD, ale ostatnio dochodzi do rozluźniania takich restrykcji i giganci rynku detalicznego szykują się do tego. JD.com to drugi co do wielkości detalista w Chinach po firmie Alibaba.

Jednak wieści o umowie pomiędzy Juwai i JD.com doprowadziły już do napięć pomiędzy rynkiem nabywców lokalnych i zagranicznych. Ci pierwsi oskarżają tych drugich o wpływ na rosnące ceny i przez to mniejszą dostępność domów na lokalnym rynku.

Kanada już obłożyła wysokim podatkiem zakupy dokonane przez zagranicznych spekulantów.

W jej ślady szykują się takie kraje jak Nowa Zelandia, Wielka Brytania, Australia, Szwajcaria i Singapur.

 

zz domy