Hołd dla ofiar tragicznego wypadku

Lokalnie Top News kwie 10, 2018 at 5:58 am
Mark Cross na fotografii z całą drużyną Humboldt Broncos, gdzie pełnił funkcję asystenta trenera.

Mark Cross z całą drużyną Humboldt Broncos, gdzie pełnił funkcję asystenta trenera.

Ludzie w Ontario wstrząśnięci tragiczną katastrofą autobusową w Saskatchewan próbują dać wyraz swoim uczuciom.

Autobus przewożący młodą drużynę hokejową Broncos zderzył się w piątek z ciężarówką w północno-wschodnim Saskatchewan. W wypadku zginęło 16 osób, a 13 innych zostało ciężko rannych.

Dla studentów i personelu Toronto York University wiadomość o katastrofie była szczególnie bolesna. Jeden ze zmarłych w wypadku, asystent trenera Broncos, Mark Cross, był absolwentem uczelni i przez pięć lat grał w uniwersyteckiej drużynie hokejowej.

- Kiedy Mark mówił, wszyscy słuchali – wspomina Jesse Messier, który grał z Crossem w Yorku przez trzy lata – Nie można było znaleźć lepszego mentora dla tych młodych chłopców.

Jennifer Myers, dyrektor wykonawczy uniwersyteckiego wydziału lekkoatletycznego powiedziała, że ​​Cross był ważnym członkiem społeczności sportowej na York University. Jego była wieloletnia dziewczyna trenowała lekkoatletykę na uniwersytecie, nim Cross opuścił Toronto by zostać trenerem w swojej rodzimej prowincji Saskatchewan.

Mark Cross

Mark Cross

W weekend nauczyciele uniwersyteccy złożyli hołd Crossowi. Jego hokejowa bluza i fotografia zostały wystawione w centrum sportowym Yorku, wraz z dwiema księgami kondolencyjnymi. Kierownictwo Uniwersytetu planuje na jego pogrzebie wręczyć jedną księgę rodzinie Crossa, a drugą jego dziewczynie.

- Aby spróbować porozmawiać z każdą człowiekiem, z którym Mark był w bliskim kontakcie tutaj w Yorku, nie znalazłbyś tyle czasu, by spotkać się nimi wszystkimi – mówi Shayne Rover – Jest tak wielu ludzi, którzy mieliby o nim tyle wspaniałych rzeczy do opowiedzenia.

Poza macierzystym uniwersytetem Crossa kilka gmin i instytucji w Ontario obniżyło w poniedziałek flagi do połowy masztu chcąc oddać cześć ofiarom wypadku. Wśród nich były szkoły podległe Toronto District School Board.

aacross- To jest coś, czego wiele naszych rodzin mogło spotkać gdy jechali autobusem wiozącym drużynę na hokejowy turniej – powiedział rzecznik Ryan Bird – Cały kraj w tej chwili jest wstrząśnięty tym, co się stało. Obniżenie flag było tym najprostszym wyrazem naszych uczuć i myśli.

W hołdzie ofiarom wodospad Niagara zarówno kanadyjskie jak i amerykańskiej stronie był oświetlony na zielono i żółto – kolorach drużyny hokejowej, której zawodnicy zginęli w wypadku.

W poniedziałkowy wieczór tymi kolorami świecił neon z nazwą miasta Toronto przed Ratuszem.

Wielu mieszkańców oddaje hołd ofiarom katastrofy wystawiając przed drzwi swoich domów hokejowe kije.