Sześcioletnia mała wędrowniczka odnaleziona

Lokalnie Top News kwie 11, 2018 at 6:00 am
Droga jaką przebyła sześciolatka nim została odnaleziona.

Droga jaką przebyła sześciolatka nim została odnaleziona.

Sześcioletnia dziewczynka, która zniknęła z domu w Scarborough wczesnym rankiem we wtorek odnalazła się 15 kilometrów dalej, kilka godzin po tym, jak matka dziewczynki zgłosiła jej zaginięcie.

Jasmine Williamson była pod opieką matki w ich mieszkaniu na Gilder Drive, w rejonie Eglinton Avenue i Midland, kiedy zorientowała się, że córka gdzieś zniknęła Stało się to około godziny około godziny 1:00 w nocy. Najpierw matka usiłowała odnaleźć dziecko na własną rękę, ale po kilku godzinach, dokładnie o 7:41 zgłosiła jej zaginięcie na policję. Osiem minut później rozpoczęto energiczne poszukiwanie dziecka.

Wszyscy byli bardzo zmartwieni sytuacją, w jakiej znalazło się dziecko, ponieważ przypuszczano, że była niewłaściwie ubrana na pogodę, jaka panowała na zewnątrz, była prawdopodobnie bez płaszcza i butów.

Dziewczynka odnalazła się bezpieczna tego samego dnia około godziny 12:55 w rejonie Bathurst Street i Eglinton Avenue po tym, jak zbliżyła się do osoby postronnej, która powiadomiła policję o miejscu jej pobytu.

Supt. Mark Barkley

Supt. Mark Barkley

z torontońskiej policji powiedział, że była “odpowiednio ubrana na pogodę”, gdy odnalazła, w przeciwieństwie do tego, co wcześniej przypuszczano.

- Jest bezpieczna. Obecnie jest z funkcjonariuszami i nasze śledztwo trwa, ponieważ mamy o wiele więcej pytań niż odpowiedzi i oczywiście chcemy odpowiedzieć na pytanie, dokąd się udała, po co tam pojechała i z kim mogła być lub do kogo jechała – mówi Barkley.

Dziewczynka została przebadana przez ratowników medycznych, po czym została ze śledczymi w celu przeprowadzenia wywiadu. Barkley powiedział, że dziecko współpracuje z policją.

Oficer stwierdził, że jest za wcześnie, aby ustalić, czy dziewczynka odeszła bez opieki. Śledczy przeglądają materiały z kamer bezpieczeństwa zrobione w kompleksie mieszkaniowym skąd uciekła. Z policją ściśle i chętnie współpracuje rodzina dziecka.

- W tej chwili nie szukamy żadnych osób związanych z jej nieobecnością na 31 Gilder Drive, chyba że inne informacje wyjdą na jaw – powiedział supt. Berkley – W tej chwili nic nie prowadzi nas w tym kierunku, ale kontynuujemy śledztwo.

Barkley stwierdził, że Children’s Aid Society “skontaktowano się z rodzicami dziecka i zostanie ono skonsultowane z pracownikami organizacji. Nie powiedział jaki charakter będzie miało to spotkanie.

Kilka godzin po tym, jak matka po raz pierwszy zgłosiła zaginięcie, policja zwiększyła swoje wysiłki związane z poszukiwaniami do poziomu 3, który jest realizowany, gdy “zagubiona osoba” ma “poważny problem”.

Według policji, klasyfikacja na poziomie 3 pozwala śledczym pobierać dodatkowe zasoby i oficerów z innych działów, aby pomóc w wyszukiwaniu.

aadzieckoOficerowie na koniach i członkowie jednostki z psami tropiącymi pomagali w poszukiwaniach. W holu budynku Gilder Drive został także usytuowany posterunek dowodzenia.

- Pierwszym priorytetem jest oczywiście przeszukanie budynku, przeszukanie wszystkich obszarów, przeszukiwanie mieszkania i upewnienie się, że dziecko znajduje się po prostu w innym mieszkaniu lub na klatce schodowej w budynku – powiedział Barkley – Są to pierwsze oczywiste kroki, które mają miejsce, a następnie możemy przejść stopniowo do poszukiwań w kolejnych miejscach.

Barkley nie skomentował tego, co mogło przyciągnąć dziewczynę do rejonu Bathurst i Eglinton, mówiąc, że śledczy nie wykluczają żadnej teorii.

- Mamy wiele pytań i musimy uzyskać na nie odpowiedzi. Właśnie to dzieje się w trakcie śledztwa- powiedział – Policjanci będą z nią rozmawiać, aby dowiedzieć się, jak się tam znalazła i dlaczego.

Barkley powiedział, że oficerowie nie wierzą, że dziewczynka została uprowadzona.

Rodzina dziecka była “aktywnie zaangażowana” w poszukiwania. Poza funkcjonariuszami policji dziewczynki szukała grupa około 60 wolontariuszy i mieszkańców.