Już za parę dni, za dni parę…

Lokalnie Series Top News kwie 12, 2018 at 6:00 am

aamarycha

Znamy już lokalizacje pierwszych czterech prowincyjnych sklepów, które będą sprzedawały marihuanę rekreacyjną w Ontario.

Dwie rządowe agencje – Liquor Control Board of Ontario i Ontario Cannabis Store – poinformowały, że sklepy otwarte zostaną w Guelph, Kingston, Toronto i Thunder Bay.

Obie rządowe agencje twierdzą, że lokalizacje są zgodne z lokalnymi przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego, minimalizują bliskość szkół i ograniczą aktywność obecnie działających nielegalnych „aptek” z konopiami indyjskimi.

Na tej plazie przy 2480 Gerrard St. E. w Toronto będzie zlokalizowany jeden z czterech pierwszych sklepów z marihuaną rekreacyjną w Ontario.

Na tej plazie przy 2480 Gerrard St. E. w Toronto będzie zlokalizowany jeden z czterech pierwszych sklepów z marihuaną rekreacyjną w Ontario.

W tym roku ma zostać otwartych 40 sklepów, a do lipca przyszłego roku kolejne 40. Łącznie w prowincji do 2020 roku planuje się utworzenie około 150 punktów sprzedaży marihuany.

Ontario było pierwszą prowincją, która ogłosiła szczegółowy plan sprzedaży i dystrybucji marihuany rekreacyjnej i ustanowiła prawny wiek, w którym można ją nabyć na 19 lat.

W kwietniu rząd federalny wprowadził przepisy mające na celu legalizację i regulację wykorzystania marihuany do celów rekreacyjnych, ale pozostawił w gestii prowincji zaprojektowanie własnego systemu dystrybucji i przepisów dotyczących użytkowania narkotyku.