Doug Ford się nie certoli

Lokalnie Top News kwie 13, 2018 at 10:00 am
Mayo Schmidt w razie wygranej Konserwatystów będzie musiał pożegnać sie z posadą i pensją w wysokości 6,2 miliona dolarów rocznie.

Mayo Schmidt w razie wygranej Konserwatystów będzie musiał pożegnać sie z posadą i pensją w wysokości 6,2 miliona dolarów rocznie.

Lider Konserwatystów w Ontario zapowiada, że jednym z pierwszych kroków jakie zrobi gdy zostanie premierem prowincji będzie natychmiastowe wyrzucenie z pracy prezesa Hydro One i całego zarządu firmy.

Ford twierdzi, że zwolni dyscyplinarnie z pracy dyrektora generalnego Mayo Schmidta, ponieważ szef częściowo sprywatyzowanego przedsiębiorstwa spowodował dramatyczny wzrost cen energii elektrycznej zarabiając w zeszłym roku 6,2 miliona dolarów.

Krytyk ds. energetyki z ramienia Torysów, Todd Smith, mówi, że aby zwolnić Schmidta, rząd musiałby najpierw wymienić skład Rady Nadzorczej Hydro One, To ona miałaby prawo zwolnić prezesa firmy.

Smith stwierdził, że nie jest jasne, ile kosztowałoby to zwolnienie, ponieważ umowa obecnego CEO Hydro One nie jest podana do wiadomości publicznej, a więc nie jest znana. Dodał też, że partia będzie mogła podać dalsze szczegóły sposobu, w jakim planuje zająć się cenami energii elektrycznej w prowincji w późniejszym terminie.

Rzecznik Hydro One napisał w oświadczeniu, że kwota, którą klienci płacą, aby pokryć wynagrodzenie prezesa, jest taka sama jak przed częściową prywatyzacją firmy – dwa centy w każdym miesięcznym rachunku.

„Nie będziemy angażować się w politykę, ale nasi klienci zasługują na fakty”- napisał w e-mailu rzecznik – „Prawie 80 procent całkowitego pakietu wynagrodzeń dla kadry kierowniczej opłacają akcjonariusze.”

Wybory w Ontario mają się odbyć 7 czerwca.