16 kanadyjskich pedofili za kratkami

Lokalnie Top News kwie 14, 2018 at 6:00 am
Detektywi z Kanady, USA i ośmiu krajów europejskich wytropili międzynarodową siatkę pedofili.

Detektywi z Kanady, USA i ośmiu krajów europejskich wytropili międzynarodową siatkę pedofili.

Torontońscy policjanci wzięli udział w trzyletnim międzynarodowym śledztwie w sprawie seksualnego wykorzystywania dzieci w Internecie. Aresztowano ponad 150 osób, w tym 16 Kanadyjczyków.

Projekt Mercury to wspólne śledztwo prowadzone od 2014 roku przez policje Kanadzie, USA i ośmiu krajóch europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Aresztowano 153 osoby. W przypadku rozstrzygniętych spraw przed sądem wyroki wahają się od 30 miesięcy do 60 lat. Wiele spraw wciąż pozostaje jeszcze nierozstrzygniętych przez wymiary sprawiedliwości krajów, gdzie dochodziło do przestępstw.

Najmłodsza ofiara miała 10 miesięcy.

Toronto Police Staff Supt. Myron Demkiw

Toronto Police Staff Supt. Myron Demkiw

- Ważne jest, aby zrozumieć, że dzieci są seksualnie wykorzystywane na całym świecie – stwierdził Toronto Police Staff Supt. Myron Demkiw na konferencji prasowej w czwartek.

Członkowie policyjnego wydziału ds. przestępstw seksualnych torontońskiej policji brali udział w konferencji prasowej wraz z przedstawicielami amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, Krajowej Agencji ds. Zbrodni w Wielkiej Brytanii, jednostki RCMP w Saskatchewan i służby policji w Ottawie.

Podejrzani używali “różnych platform społecznościowych” – mówią policjanci

Policja w Toronto rozpoczęła tajne dochodzenie w styczniu 2015 r., Po tym jak Narodowa Agencja Kryminalna z Wielkiej Brytanii zaalarmowała policyjne agencje na całym świecie o istnieniu grupy internetowej wykorzystującej różne platformy społecznościowe do rozpowszechniania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci – powiedziała torontońska detektyw, const. Janelle Blackadar.

W lipcu 2015 r. Policja w Toronto była świadkiem transmisji na żywo, w której doszło do maltretowania sześcioletniego dziecka. W trakcie internetowej transmisji pedofile z całego świata komentowali i kierowali sprawcą.

Policja twierdzi, że w ciągu kilku godzin dziecko zostało uratowane, a sprawca został złapany w Pensylwanii. Ponad 20 innych przestępców zostało aresztowanych, głównie w USA i Wielkiej Brytanii.

Detektyw, const. Janelle Blackadar

Detektyw, const. Janelle Blackadar

- Niestety nie był to pierwszy taki przypadek tego typu transmisji, ale mogę powiedzieć, że był ostatni – powiedziała Blackadar.

Kilka innych dochodzeń ujawniło podobne wydarzenia transmitowane na żywo. Jedno w marcu 2016 r., Kiedy policja w Toronto odkryła mężczyznę w Saskatoon, który odurzył narkotykami ośmioletniego chłopca i zaprosił kolegów pedofili z Internetu do wirtualnego wzięcia udziału w maltretowaniu dziecka.

Ponownie, w ciągu kilku godzin od ustalenia kim jest sprawca, RCMP zatrzymało mężczyznę. Dziecko zostało uratowane.

Policja w Toronto pomogła w 16 śledztwach w Kanadzie, które doprowadziły do ​​13 wyroków skazujących. Aresztowano siedmiu pedofili w Toronto, dwóch w Ottawie i po jednym w Belleville, Thunder Bay, Quebec, Edmonton, Nowej Funlandii, Nowym Brunszwiku i Saskatoon.