Bernardo znowu staje przed sądem

Lokalnie Top News kwie 14, 2018 at 10:00 am
Paul Bernardo i Karla Homolka w czasach, gdy nikt nie podejrzewał ich o to, że uprowadzili, zgwałcili i zabili nastolatki.

Paul Bernardo i Karla Homolka w czasach, gdy nikt nie podejrzewał ich o to, że uprowadzili, zgwałcili i zabili nastolatki.

Odsiadujący wyrok dożywotniego więzienia Paul Bernardo staje ponownie przed sądem oskarżony o posiadanie broni w więzieniu.

Bernardo przed laty wraz ze swoją kochanką Karlą Homolką porwali, zgwałcili i zamordowali dwie nastolatki: 14-letnią Leslie Mahaffy i 15-letnią Kristen French. Z ich rąk zginęła też nieletnia siostra Homolki.

Według dokumentów sądowych Bernardo jest oskarżony o posiadanie domowej roboty broni – mini maczugi złożonej ze śruby i długopisu, rzekomo w celu popełnienia przestępstwa. Data przestępstwa wymieniona w dokumentach sądowych to 9 lutego 2018 r.

aabernardoBernardo pojawił się krótko na ekranie wideo w sali sądowej w miejscowości Napanee w Ontario, około 25 kilometrów od Millhaven. Miał na sobie niebieską koszulkę z niedomytymi blond włosami nastroszonymi na głowie.

Według reportera z CTV News Toronto na sali sądowej, Bernardo uśmiechał się i śmiał się z kogoś poza kadrem kamery, prawdopodobnie strażnika więziennego czekając na rozprawę.

Przesłuchanie trwało kilka minut, a Bernardo podobno uśmiechnął się i skinął głową, dziękując sędziemu Geoffreyowi Griffinowi, który poinformował go, że jego adwokat poprosił o więcej informacji na temat sprawy i poprosił o przełożenie sprawy do 18 maja.

Rozprawa przed sądem i ewentualny wyrok niewiele zmieni w życiu Bernardo. Odsiaduje on wyrok dożywotniego więzienia w odosobnionej, specjalnie wyposażonej celi, tak by nie mógł popełnić samobójstwa, pod okiem wyszkolonych strażników.

Rozprawę obserwowali prawnicy rodzin zamordowanych przez Bernardo dziewczynek, Leslie Mahaffy i Kristen French.