Może uratować sieć Toys “R” Us przed upadkiem

Rynek Top News kwie 16, 2018 at 4:00 pm
Isaac Larian

Isaac Larian

Pewien miliarder chce przejąć znane sklepy z zabawkami, które deklarowały bankructwo. 

To Isaac Larian, założyciel i szef MGA Entertainment, największej na świecie prywatnej firmy produkującej zabawki, m.in. pod takimi markami jak Little Tikes, Bratz czy L.O.L. Surprise! 

Larian właśnie złożył ofertę przejęcia części sklepów Toys “R” Us w Kanadzie i w Stanach. Jej wartość to prawie 900 milionów dolarów.

Jak informuje Bloomberg, Larian złożył ofertę przejęcia ponad 200 z 735 sklepów w Stanach Zjednoczonych za 675 mln dolarów oraz wszystkich z ponad 80 sklepów w Kanadzie za 215 mln dolarów.

We wrześniu 2017 roku firma Toys “R” Us złożyła wniosek o upadłość i w Stanach i w Kanadzie. Amerykańska sieć posiadała wówczas około 1600 sklepów w 36 krajach na świecie, nawet kilkanaście w Polsce. W marcu spółka poinformowała, że zamierza zamknąć lub sprzedać wszystkie swoje sklepy w USA i Wielkiej Brytanii.

Firma, której początki sięgają 1948 roku, była niegdyś dominującym graczem na amerykańskim rynku zabawek, ale przegrała rywalizację z silną konkurencją, zwłaszcza ze strony giganta handlu internetowego – Amazona.

Wcześniej Isaac Larian próbował zebrać miliard dolarów na ratowanie Toys “R” Us za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej. Teraz chciałby przekształcić sklepy tej sieci w centra rozrywki.