SPA dla najmłodszych

Gdzie na weekend kwie 16, 2018 at 10:30 pm

IMG_3790

Każda świeżo upieczona mama marzy po cichu o relaksującym dniu w eleganckim SPA. Ale mało która na taki luksus się decyduje. Chętniej do SPA zabierze swojego bobasa, szczególnie, gdy bobas ma problemy ze snem i innym po nocach spać nie daje. Tak, SPA dla niemowląt stały się rzeczywistością.

Skoro istnieją salony piękności dla psów i kotów, nikogo Baby SPA nie powinno dziwić. I choć moda na tego typu spędzanie czasu z maluchami jeszcze nie opanowała GTA, wyraźnie rośnie świadomość korzyści, jakie my i nasze dzieci czerpać możemy z relaksacyjnego masażu i radosnego dryfowania w jacuzzi pełnym kolorowych piłek.

IMG_3791

Pierwsze SPA dla niemowląt w Kanadzie powstało w zeszył roku w marcu w Montrealu, szybko zyskując opinię „najsłodszego miejsca w kraju”. To co Japończycy nazywają kawaii, a w angielskim określa się jako cutness, w baby SPA aż kipi i wylewa się na ulice. iFloat Baby SPA, bo o nim mowa, zapoczątkowało globalny trend – podobne lokale pojawiają się w różnych miejscach świata jak grzyby po deszczu. Maluchy pławią się w oczyszczonej ze szkodliwych związków chemicznych wodzie o komfortowej temperaturze przybliżonej do ludzkiego ciała, unosząc się na wodzie dzięki nadmuchiwanym kołom okalających ich szyje. Środowisko wodne jest dla dzieci naturalne, relaksujące i kojące. Zanim nauczą przewracać się z boku na bok, raczkować czy chodzić – chcą się samodzielnie poruszać, a w wodzie mogą doświadczyć wolności ruchu na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Takie relaksujące dryfowanie daje ogromne korzyści zdrowotne – emocjonalne, fizyczne czy kognitywne, nawiązuje bowiem w pewnym sensie do środowiska wód płodowych, które noworodkom jest znane znacznie lepiej, niż nowy otaczający je świat. Sesje w Baby SPA pomagają wyregulować sen, łagodzą kolki, wzmacniają mięśnie, serce i płuca. Ale, co istotne – po takie luksusy nie musimy jechać do Montrealu. We wrześniu ubiegłego roku podobne SPA otwarto w Mississaudze.

IMG_3787

W Giggly Panda Baby SPA pławią się maluchy od pierwszego do osiemnastego miesiąca życia. Typowa sesja SPA trwa tu około godziny i obejmuje dwa elementy: masaż hydroterapeutyczny oraz masaż noworodkowy, wykonywany przez certyfikowane masażystki RMT. Hydroterapia trwa od 10 do 30 minut i jest to swobodne unoszenie się w oczyszczonej wodzie, która jest ogrzewana do dokładnie 35,6 C dla optymalnego komfortu dla dziecka. Mniejsze dzieci pławią się w prywatnych wannach-jacuzzi, starsze, mające lepszą kontrolę nad własną motoryką – w większym, wypełnionym kolorowymi piłkami różnych rozmiarów i gumowymi zabawkami.

IMG_3824

Masaże noworodkowe trwają około 20 minut, a terapeutki pracujące w Giggly Panda, potrafią bacznie obserwować maluchy oraz ich mowę ciała i doskonale wiedzą jakich technik użyć, by pacjent się wyciszył i zrelaksował. Do masażu używa się tu luksusowego, organicznego olejku dla dzieci Sophie La Girafe, który daje uczucie ciepła, zapewniając dobre samopoczucie i elastyczną skórę. Mamy, które chciałyby taki masaż wprowadzić w codzienną rutynę domowych kąpieli, mogą skorzystać z grupowych lekcji masażu noworodkowego w prywatnym otoczeniu.

Centrum wellness (trudno w przypadku niemowlaka mówić o odnowie biologicznej) wyposażone jest w specjalne filtry, które dezynfekują wodę bezpieczną metodą ozonowania, sprawiając, że jest ona także zdatna do picia. Baseny po każdy użyciu dezynfekowane są naturalnym, roślinnym, organicznym płynem czyszczącym. Wszystkie dmuchane pływaki, zabawki wodne oraz te dostępne na kolorowym placu zabaw wolne są od BPA, nie zawierają ftalanów i są wykonane z przyjaznych dla dzieci materiałów. Temperatura powietrza w wysokości 27 C zapewnia idealne warunki dla ciepłolubnych maluchów. Przestrzenne, nowoczesne wnętrze zaprojektowano ze smakiem, w nawiązaniu do motywów morskich. Półka na kosmetyki to imitacja drewnianej łodzi, rybackie sieci rozpięto na ścianach i pod sufitem. Skorzystać tu można także z prywatnego pokoju do karmienia, gdzie wstawiono nawet niemowlęce łóżeczko, idealne na popołudniową drzemkę. Pachnie nowością, czystością i fantastyczną zabawą. Przy wizycie jednemu niemowlakowi towarzyszyć może maksymalnie dwóch dorosłych, nie zapraszajcie więc całej rodziny. Ponieważ Giggly Panda Baby SPA przeznaczone jest wyłącznie dla maluchów, którym zapewnia się maksymalnie relaksującą, możliwie cichą atmosferę, starszym dzieciom w tym czasie trzeba zorganizować inne atrakcje. Otwarte codziennie, od poniedziałku do niedzieli między 10am a 6pm. Rezerwacje telefoniczne: 905-232-3522 lub przez stronę internetową: http://gigglypanda.com
Ceny: pakiet masaż plus wodna zabawa $80, osobno po $40. Dostępne także pakiety po 3, 5 i 10 sesji w cenach od $230 do $680. Możliwość zorganizowania prywatnych spotkań, eventów i imprez. Adres: Giggly Panda Baby Spa & Wellness, 1855 Dundas Street E Unit 8, Mississauga, L4X 1M1, (między restauracją Sahara a sklepem Fabricland).

IMG_3831