Tysiace ludzi bez prądu

Lokalnie Top News kwie 16, 2018 at 6:00 am

aahydro2

Energetycy nie wiedzą w co najpierw ręce włożyć. Lodowaty deszcze i wichura utrudniają pracę.

Wczorajszego wieczoru ponad 20 tysięcy domów było pozbawionych energii elektrycznej.

Toronto Hydro poinformowało na Twitterze, iż do ich centrali dociera wiele raportów o połamanych drzewach, porwanych liniach zasilania, poprzewracanych słupach podtrzymujących przewody elektryczne. Wszystkie te awarie spowodowały, że wielu odbiorców energii elektrycznej musiało spędzić mroczny niedzielny wieczór.

aahydro„Wszystkie ekipy, jakimi dysponujemy są w pracy i naprawiają szkody. Będą działać z dnia na dzień” – napisała rzecznik firmy w specjalnym oświadczeniu – „Wiemy, że robi się coraz zimniej, ale możemy jedynie zapewnić, że mamy wszystkie ręce na pokładzie i pracujemy tak szybko, jak to tylko możliwe.”

Wcześniej w niedziele torontońscy strażacy podali informację na Twitterze, iż wstępnie zabezpieczali porwane linie wysokiego napięcia w 24 miejscach oraz awarie dwóch transformatorów „prawdopodobnie z powodu lodowatego deszczu”.

Poza Toronto pozbawionych prądu było 47 tysięcy klientów. Tam też ekipy robiły co mogły, aby przywrócić dostawy energii.

aahydro3Firma energetyczna twierdzi, że od początku burzy przywróciła moc ponad 96 tysiącom klientów, ale ostrzega, że ​​niektórzy mieszkańcy południowo-zachodniego Ontario mogą wciąż być pozbawieni mocy.

- Na pewno mamy jeszcze dużo pracy. Trudno powiedzieć, co jeszcze się zdarzy – powiedział rzecznik Hydro One, Jay Armitage – Mamy 1400 osób, które wyruszą, gdy tylko nastanie świt, aby przywrócić ludziom energię tak szybko i bezpiecznie, jak to możliwe.

Dodała, że ​​pogoda utrudnia wykonanie niezbędnych napraw, praca w nocy stwarza dodatkowe trudności.

- Będziemy najbardziej efektywni, gdy po raz kolejny zobaczymy światło dzienne – powiedziała.