Wypadek trucków: stanęła autostrada 400

Lokalnie Top News kwie 16, 2018 at 12:30 pm

Screen Shot 2018-04-16 at 10.11.35Warunki pogodowe były dziś rano przyczyną wielu wypadków i kolizji na drogach południowego Ontario, gdzie doszło do opadów marznącego deszczu i gradu.

Zdaniem OPP, najczęściej dochodziło do trudności z opanowaniem pojazdu na śliskiej nawierzchni przy manewrze zmiany linii. Dochodziło wówczas do wypadnięcia z drogi lub do drobnych zderzeń między pojazdami.

Kolizja z udziałem dwóch dużych trucków doprowadziła dziś rano do zamknięcia autostrady 400 w pobliżu Barrie w obu kierunkach.

Screen Shot 2018-04-16 at 10.13.58Kierowca jednego z nich został oskarżony przez policję o nieostrożną jazdę. Jadąc na północ w pobliżu Innisfil Beach Road kierowca nie zachował ostrożności, stracił kontrolę nad pojazdem i rozbił barierę dzielącą autostradę. Cześć tej bariery znalazła się na przeciwległym paśmie autostrady, biegnącym na południe. Uderzył w nią inny nadjeżdżający z północy truck przez co znalazł się po chwili w przydrożnym rowie.

Kierowcy obu trucków nie odnieśli obrażeń ale autostradę 400 musiano zamknąć na wiele godzin na odcinku pomiędzy Innisfil Beach Road i Mapleview Drive ze względu na usuwanie rozlanego oleju napędowego.

Mimo że warunki pogodowe dziś rano były fatalne, policja uznała wypadek za błąd ​​kierowcy jadącego na północ i ukarała go za nieostrożną jazdę.