Zrujnowany biznes Mohameda i krwawiące serce Davida

Lokalnie Top News kwie 18, 2018 at 10:00 am
Zrujnowany biznes Mohameda

Zrujnowany biznes Mohameda

Był mroźny niedzielny wieczór, gdy sprzedawca hot dogów, do którego studenci Uniwersytetu Torontońskiego mówią Mohamed, zobaczył, jak jego mały biznes znika w płomieniach.

W ciągu kilku godzin zdjęcie zniszczonego wózka do hot dogów trafiło do mediów społecznościowych i złamało serce Davidowi Wosnickiemu.

- Po prostu moje serce krwawiło – mówi Wosnick – Mohamed wydawał się pracować cały czas. Jego dzień pracy trwał regularnie 12-14 godzin. Jednak pomimo to, jest kimś, kto zawsze ma dobre słowo dla studentów. Często pytał mnie o program studiów, o moje badania, często opowiadał o swojej rodzinie i o swoim domu.

Mohamed stał się częścią torontońskiej uczelni.

- Jest bardzo pracowity i wydaje mi się, że wielu studentów miało z nim swoje małe umowy, tu i ówdzie pojawił się hot dog – opowiada Wosnick – Nie sądzę, że zdawał sobie sprawę z wpływu, jaki wywarł na studentów, ponieważ jest po prostu zwykłą, prawdziwą i życzliwą osobą.

Kiedy więc Wosnick dowiedział się, że życie Mohameda zostało zniszczone przez ogień, jego pierwszym odruchem była chęć pomocy.

aahotdog2Rzeczniczka policji z Toronto, Katrina Arrogante powiedziała, że ​​oficerowie CBC News zostali wezwani na stoisko w alei Hoskin Avenue i Sussex Avenue tuż po godzinie 20:40, gdzie pochłonął zbiornik propanu. Załogi strażackie ugasiły płomienie tuż przed godziną 21.00 i pozostały na miejscu przez następną godzinę.

Około 3:30 nad ranem Wosnick, gdy przeczytał na Facebooku o tym co się stało, postanowił wyjść na zewnątrz i mimo trwającej burzy lodowej zobaczyć pogorzelisko. Kiedy doszedł na miejsce Mohamed wciąż tam stał.

- Nazywam się David Wosnick – powiedział do sprzedawcy hot dogów – Założyłem na stronie GoFundMe akcję, by uzbierać pieniądze na nowy wózek dla ciebie. Mamy już 700 dolarów i myślę, że jutro będziemy mieli 800.

„Niektórzy z nas zapominają, że nie każdy miał szczęście, że mógł wejść na ścieżkę edukacji” – napisał na stronie poświęconej zbieraniu funduszy – “Pokażmy nasze wsparcie dla kogoś, kto jest tak samo częścią tej uczelni, jak my wszyscy”.

W ciągu jednego dnia zebrano nie tylko cel w wysokości 5000 USD, ale go przekroczono.

We wtorek Wosnick spotkał się z Mohamedem i jego rodziną, aby przekazać im ponad 7000 $, które zebrał w Internecie.

- Wystarczy – powiedział Mohamed – aby w ciągu trzech, czterech tygodni przygotować nowy wózek.

Sprzedawca hot dogów nie spodziewał się takiego wsparcia i tak szybkiej reakcji.

- Po tym, co stało się z moim wózkiem, miałem w głowie tylko jedną rzecz: jak zdobyć pieniądze na nowy wózek. Myślałem, że będę musiał się zadłużyć. Dziękuję studentom UofT, którzy rozpoczęli tę kampanię, aby pomóc mi i mojej rodzinie Jestem i będę im wdzięczny za to, co dla mnie zrobili – powiedział Mohamed reporterowi CBC News.

- Zebrane dzisiaj fundusze wystarczą mi, aby zacząć wszystko od początku i służyć Ci przez wiele lat – powiedział Wosnickowi Mohamed – Sprawiłeś, że naprawdę poczułem się częścią tej niesamowitej uniwersyteckiej społeczności. Dziękuję.