Wielkie golenie kierowców na King Street

Lokalnie Top News kwie 19, 2018 at 6:00 am

aaking

Od listopada, gdy wszedł w życie pilotażowy projekt zakazujący poruszania się samochodami na pewnym odcinku King Street, policja wystawiła około 5000 mandatów.

W komunikacie prasowym torontońska policja poinformowali, że w sumie nałożono 4559 mandatów za jazdę przez skrzyżowanie sprzeczną ze znakiem drogowym i 404 mandaty za celowe nieprzestrzeganie znaku.

„Ten projekt zmienił sposób, w jaki poruszają się kierowcy po King Street” – czytamy w komunikacie – Służba policyjna w Toronto będzie nadal edukować społeczeństwo i egzekwować prawo w odniesieniu do projektu pilotażowego”.

Projekt ten ma na celu nadanie priorytetu środkom komunikacji publicznej i zakazuje poruszania się samochodami po King Street na odcinku pomiędzy ulicami Bathurst Street a Jarvis Street. Kierowcy jadący po King Street muszą na tych skrzyżowaniach skręcić w prawo lub w lewo, by ominąć ten „zakazany” odcinek ulicy, po której jeżdżą tramwaje.

Dane opublikowane we wtorek przez miasto pokazały, że czas przejazdu komunikacją publiczną wzdłuż ulicy King podczas popołudniowego szczytu wzrósł o około pięć minut. Natomiast czas podróży tramwajem między godz. 10:00 a 16.00 poprawił się o około dwie minuty w kierunku wschodnim i o 1,7 minuty dla jadących na zachód.

Dane pokazały również, że średnia liczba pasażerów korzystających z komunikacji publicznej w tygodniu wzrosła od listopada 2017 roku o 16 procent.

Według danych, ulice wokół King Street były w stanie zaabsorbować zmianę tras przejazdu samochodów związane z projektem pilotażowym. Ruch kołowy na okolicznych ulicach zmniejszył się o 7 procent. Jednak raport wskazuje, że “część redukcji może być przypisana sezonowym zmianom w ogólnych natężeniach ruchu. Może też wskazywać, że niektórzy część osób do tej pory poruszających się samochodami, po wprowadzeniu projektu pilotażowego zaczęli korzystać z komunikacji publicznej, jeździć rowerem lub chodzić pieszo”.