Spadną zyski kanadyjskich linii lotniczych

Kanada Top News kwie 20, 2018 at 12:30 pm

zz spadnaConference Board of Canada twierdzi, że w tym roku wzrost krajowego przemysłu lotniczego zostanie wydatnie zwolniony. Prognozy zysków znacznie obniżono w porównaniu z dochodami z ubiegłego roku, a główną przyczyną takiego stanu są wyższe ceny paliwa i robocizny.

Raport think tanku Conference Board of Canada mówi, że należy spodziewać się, że zyski brutto przed opodatkowaniem spadną aż o 27% do 1,32 miliarda dolarów, ponieważ rosnące obecnie koszty przewyższają roczne przychody prognozowane na 32 miliardów dolarów.

Kanadyjskie linie lotnicze ujawniły, że w ubiegłym roku miały najwyższe dotąd przychody i zyski, a Conference Board of Canada zaczął zbierać dane w 1997 roku.

Zdrożeje paliwo, które stanowi około jedną trzecią kosztów większości linii lotniczych, a koszty pracownicze wzrosną, ponieważ nowe lub rozbudowywane trasy będą wymagały zatrudnienia kolejnych 6000 osób w ciągu najbliższych pięciu lat.

Mimo to analitycy twierdzą, że popyt na podróże lotnicze będzie nadal rosnąć z powodu… rosnącej zamożności obywateli i spadającego bezrobocia, zarówno w Kanadzie jak i w Stanach Zjednoczonych.

Kabina klasy biznesowej na pokładzie Dreamlinera linii Air Canada

Kabina klasy biznesowej na pokładzie Dreamlinera linii Air Canada