Bunt uczniów katolickiej szkoły w Milton

Lokalnie Series Top News kwie 21, 2018 at 6:00 am

aauczniowie

200 uczniom szkoły katolickiej w Milton nie spodobało się zalecenie Katolickiego Kuratorium Oświaty (Catholic School Board) by nie wspierać akcji promujących aborcję czy eutanazję.

Polityka miejscowego Katolickiego Kuratorium Oświaty zakazuje uczniom szkół katolickich dążenia do celów, które nie są zgodne z wartościami religii katolickiej. Dotyczy to wspierania organizacji propagujacych aborcję, eutanazję i badania nad manipulacją genetyczną ludzkich zarodków.

Około 10 rano w piątek studenci z Bishop P.F. Reding Catholic Secondary School opuścili klasy, aby zaprotestować przeciwko polityce Kuratorium. Uczniowie, którzy uczestniczyli w proteście mieli tablice z hasłem: “Nie wstrzymujcie dotacji, jesteśmy z nowej generacji” (Don’t stop the donation, we’re a new generation).

Uczennica Karyssa Chan mówi, że ​​chociaż uczęszcza do katolickiej szkoły, to uważa, że Kuratorium promuje doktrynę pro-life w niewłaściwy sposób.

- Myślę, że kiedy ludzie wspierają Canadian Cancer Society, Sick Kids, UNICEF, Fundację Terry Fox, nie robią tego, ponieważ są pro-life – mówi – Robią to, ponieważ znają historie ludzi dotkniętych rakiem.

Zarząd Szkół Katolickich Okręgu Halton przegłosował stosunkiem głosów 5:4 decyzję, by odroczyć wprowadzenie nowych przepisów do czasu zakończenia dalszych konsultacji. Głosowanie odbyło się we wtorek po tym, jak minister edukacji Ontario Indira Naidoo-Harris napisała do list do członków Catholic School Board, sugerując zawieszenie wprowadzenia nowej polityki w życie.

Indira Naidoo-Harris

Minister edukacji w Ontario, Indira Naidoo-Harris

- Chodzi o szacunek, chodzi o sprawiedliwość, chodzi o to, aby upewnić się, że polityka, którą planuje narzucić zarząd, odzwierciedlała stanowisko społeczności – stwierdziła Naidoo-Harris na piątkowej konferencji prasowej.

Diane Rabenda, przewodnicząca Halton Catholic School Board wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że z zadowoleniem przyjmuje opinie uczniów wyrażone w ramach procesu konsultacji.

„Pozyskiwanie funduszy na poziomie szkoły stanowi integralną część doświadczeń edukacyjnych dla naszych uczniów i wiemy, że wielu z nich jest zaniepokojonych ostatnimi zmianami w polityce naszej rady w zakresie pozyskiwania funduszy. Wszystkie zainteresowane strony, w tym uczniowie, mają możliwość podzielenia się swoimi opiniami na temat tych przepisów poprzez trwający obecnie proces konsultacji społecznych” – czytamy w oświadczeniu.