Trener panczenistów zwolniony za seksualny skandal

Kanada Top News kwie 21, 2018 at 4:00 pm
Michael Crowe

Michael Crowe

Trener kanadyjskich łyżwiarzy szybkich został zwolniony ze Speed Canada. Michael Crowe miał seksualne kontakty ze sportowcami w trakcie swojej pracy z amerykańską kadrą panczenistów.

Gdy Michael Crowe był zatrudniany na stanowisku głównego trenera kanadyjskiej kadry łyżwiarzy szybkich, jego przeszłość była tajemnicą. 64-latek w Kanadzie pracował już ponad dekadę. Na jaw wyszły jednak informacje o tym, że w przeszłości Crowe miał seksualne kontakty ze swoimi podopiecznymi.

Po przeprowadzonym śledztwie potwierdzono te doniesienia. Decyzja krajowej federacji Speed Canada była natychmiastowa, a dalsze szczegóły dotyczące seksualnego skandalu nie będą przekazywane do publicznej informacji.

- Nasi sportowcy, trenerzy, pracownicy biurowi i wolontariusze zasługują na pracę w atmosferze bezpieczeństwa, szacunku i profesjonalizmu. Chcemy podtrzymać reputację federacji. Jesteśmy zobowiązani do kontynuowania i odbudowy zaufania społeczności - przekazano w oświadczeniu federacji.

Crowe jako trener amerykańskiej kadry pracował w latach 1983-1991 oraz 1999-2006. W tym czasie miało dochodzić do seksualnych szantaży wobec zawodników.

- Nie możemy mówić o konkretnych zachowaniach i wartościach, które zostały wzięte pod uwagę przy podejmowania decyzji. To było szybkie działanie - dodano w oświadczeniu.

Crowe na zimowych igrzyskach w Soczi w 2014 roku

Crowe na zimowych igrzyskach w Soczi w 2014 roku

Więcej – TUTAJ.