TTC zakupi 30 autobusów elektrycznych

Lokalnie Top News kwie 22, 2018 at 10:00 am

aabus2

Burmistrz Toronto, John Tory zapoznał się z trzema różnymi typami “w pełni elektrycznych eBusów”, które mają zasilić flotę pojazdów TTC.

W pełni elektryczne autobusy, które mają zerową emisję spalin są produkowane przez trzy firmy: BYD, New Flyer i Proterra. TTC chce zakupić 30 takich bez emisyjnych autobusów, po 10 od każdego producenta, za łączny koszt 50 milionów dolarów. Pojazdy te rozpoczną swoją regularną pracę w marcu przyszłego roku. Rządy federalny i prowincyjny sfinansują zakup.

Tory zasiadł za kierownicą jednego z autobusów, które zostały zademonstrowane w Richview Collegiate Institute. Burmistrz był nimi zachwycony. Powiedział reporterom, że TTC zamierza wymienić wszystkie swoje pojazdy na autobusy elektryczne do 2040 roku.

- Nie sądzę, aby ludzie jeszcze wiedzieli o dużym poparciu, jakie mamy w Toronto, aby nasza flota była wolna od emisji do 2040 roku. To brzmi jak cel bardzo odległy w czasie, ale trzeba zacząć – powiedział Tory podczas Ward 4 Community Environment Day – W mieście bardzo poważnie podchodzimy do realizacji wyznaczonych przez nas celów redukcji emisji gazów cieplarnianych” – powiedział.

Tory wyjaśnił, że obecnie eksploatowane autobusy przyczyniają się do degradacji środowiska poprzez stosowanie oleju napędowego w silnikach wysokoprężnych, ale TTC jest zdeterminowana, aby korzystać z bardziej ekologicznej technologii jakie są autobusy elektryczne.

- Przedsiębiorstwo przetestuje autobusy „w naszym klimacie, na naszych ulicach” wiosną przyszłego roku – powiedział Tory – Pomyśleliśmy, że jutrzejszy Dzień Ziemi, to dobry dzień, aby zaprezentować inicjatywę podejmowaną przez TTC, która pozwoli nam z jednej strony zaoszczędzić pieniądze na paliwie do silników wysokoprężnych i wpłynie korzystnie na ograniczenie emisji spalin szkodliwych dla środowiska – powiedział burmistrz – To przeniesie nas do awangardy miast dbających o środowisko naturalne. Toronto będzie bardziej ekologicznym miastem co sprawi, że spełnimy nasze zobowiązania w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Bem Case, szef floty pojazdów TTC, powiedział, że testy będą mierzyć, jak szybko poruszają się autobusy, jak funkcjonują w różnych temperaturach, jak otwierają się drzwi w zależności od pogody i ich korozji.

- Autobusy te są dla nas nowością – powiedział Case.

Rada Nadzorcza TTC, która zatwierdziła zakup w listopadzie ubiegłego roku, sfinansuje zainstalowanie niezbędnej infrastruktury do zasilania pojazdów, w tym sprzęt do ładowania i oprogramowanie.

aabusTTC w sobotę zaprezentowało autobusy elektryczne trzech firm jednocześnie, aby umożliwić swoim pracownikom zapoznanie się z tego rodzaju pojazdami.

Miejskie przedsiębiorstwo komunikacji publicznej planuje wprowadzić do eksploatacji pierwszą partię autobusów elektrycznych w przyszłym roku i ma nadzieję, że będzie ich 30 na dobry początek. Na tę transakcję wydanych zostanie 50 milionów dolarów.

W raporcie przygotowanym przez kierownictwo firmy w listopada 2017 r. stwierdzono, że autobusy elektryczne ucieleśniają przyszłość komunikacji publicznej. Obecnie po ulicach Toronto jeździ około 2000 autobusów.

„Elektryczne autobusy są jedyną prawdziwie ekologiczną technologią, która charakteryzuje się zerową emisją spalin” – czytamy w raporcie.

Autorzy raportu zauważają, iż ​​żadne z przedsiębiorstw komunikacji publicznej w Ameryce Północnej nie ma dużej floty autobusów elektrycznych, że branża ta jest „nowa”, a zatem testowanie tych pojazdów ma kluczowe znaczenie.

„Zbyt szybka adaptacja nowych technologii może powodować takie problemy, jak zawodność tych pojazdów, niezadowolenie klientów i kierowców oraz wysokie koszty konserwacji i eksploatacji” czytamy w raporcie – „Ponieważ TTC obsługuje największą flotę autobusów w Kanadzie i trzecią co do wielkości w Ameryce Północnej, przedsiębiorstwo ma poważną rolę do odegrania w rozwoju technologii, które niosą ze sobą duże bezpieczeństwo, ochronę środowiska, niezawodność pojazdów, ulepszenia i ukierunkowane na klienta.”