Przegania wszystkich z wyjątkiem listonosza

Kanada Series Top News kwie 23, 2018 at 12:30 pm

zz kruk11Słynny, nieco agresywny kruk z Vancouver przezwany Canuck znów dał znać o sobie i trafił do mediów. 

Kruk ten znany jest z terroryzowania mieszkańców jednej z dzielnic wschodniego Vancouver przez ostatnie dwa lata. Zasłynął tym, że w 2016 roku z miejsca przestępstwa na oczach policjantów ukradł nóż będący dowodem (zdjęcie obok).

Potrafił podróżować vancouverskim metrem i odwiedzać lokalnego McDonald’sa. Generalnie jednak na codzień przeganiał przechodniów, gdy wchodzili mu w drogę.

Agresja ptaka nikomu nie była do śmiechu. Kiedy zaczął atakować listonoszy, Canada Post zawiesiła doręczanie przesyłek pod trzy adresy w sąsiedztwie siedziby złośliwego ptaka. Jeden z roznosicieli, Tyler McLeod, został skaleczony do krwi. Wprawdzie ornitolodzy nazwali to skrajną przesadą, ale poczta broniła się, że ma swoje procedury dotyczące zwierząt, choć na ogół dotyczyły one dotąd psów, a nie ptaków.

Canuck wyciągający ze skrzynki pocztę dostarczoną przez McLeoda

Canuck wyciągający ze skrzynki pocztę dostarczoną przez McLeoda

Tak czy owak Canuck rozrabiał dalej i był w tym bezkarny, gdyż stał się czymś w rodzaju lokalnej sensacji ze statusem “osoby publicznej”.

Screen Shot 2018-04-21 at 13.44.33

Wreszcie listonoszowi, wspomnianemu Tylerowi McLeodowi udało się przełamać lody i zaskarbić przyjaźń kruka, choć początki były trudne, i nieraz musiał odganiać atakującego ptaka od swojej twarzy.

W końcu pewnego dnia na oczach zdumionych przechodniów czarny ptak przyfrunął i usiadł przerażonemu listonoszowi na ramieniu ku totalnemu zaskoczeniu tego drugiego.

zz kruk6

Odtąd stali się przyjaciółmi. 40-letni listonosz ma zawsze garść orzeszków ziemnych (ulubiona przekąska Canucka) i użycza ptakowi miejsca na odpoczynek w swoim furgonie pocztowym. A mieszkańcy wreszcie dostają swoją pocztę.

zz krukJego liczne filmiki dostępne są na Instagramie – TUTAJ.

McLeod nie jest jedynym bliskim przyjacielem kruka. Od dwóch lat dokumentuje swą zażyłość z ptakiem jeden z mieszkańców – Shawn Bergman. Jego przyjaźni z krukiem poświęcona jest specjalna strona facebookowa – TUTAJ.

 

 

Shawn Bergman i Canuck w dniu poznania

Shawn Bergman i Canuck w dniu poznania

Screen Shot 2018-04-21 at 13.43.19

Screen Shot 2018-04-21 at 13.43.05