Wiosenne porządki w Toronto

Lokalnie Top News kwie 23, 2018 at 10:00 am

aamiasto2

Spod topniejącego śniegu, wraz z coraz mocniej przygrzewającym słońcem pojawił się starzy wiosenni znajomi – śmieci.

Mieszkańcy osiedla Cityplace w centrum Toronto zorganizowali doroczne wielkie sprzątanie osiedla.

Bruno Santisteban przyszedł zbierać śmieci ze swoją młodszą siostrą i matką.

Bruno Santisteban

Bruno Santisteban

- Przyszedłem posprzątać miasto, bo nie podoba mi się, gdy jest brudne. Poza tym niektóre ptaki mogą zostać się przez leżące na trawnikach i chodnikach śmieci zranione – powiedział.

- Było dużo ciężkiej pracy, ale zrobiliśmy to – dodała jego siostra Ariana – Niektóre rozrzucone na trawnikach ostre przedmioty mogą poranić nie tylko ptaki, ale również dzieci.

Gary Pieters, prezes Cityplace Residents Association, powiedział, że powodem tego, że okolica po zimie niemalże tonie w śmieciach, jest bliskość jeziora.

-Wiatr i fale wyrzucają odpadki na brzeg, a silny wiatr nawiewa je w kierunku sąsiedztwa – tłumaczy.

Cityplace to nie jedyny obszar, gdzie robiono wiosenne porządki w Toronto. Podobne akcje były organizowane w ten weekend w parkach, skwerach na ulicach i chodnikach w całym mieście.

aamiastoAkcje porządkowania otoczenia organizowane są w Toronto od lat w trakcie pierwszego wiosennego weekendu, w którym temperatura powietrza wykazuje znaczne ocieplenie. W niedzielne popołudnie termometry wskazywały 12°C.

Miniona niedziela była także Dniem Ziemi, w którym ludzie na całym świecie próbują zadbać o stan naszej planety i pokazać, że dbają o jej czystość i ograniczenie negatywnego wpływu cywilizacji na jej stan. Tegorocznym tematem podnoszonym w tym dniu jest redukcja odpadów z tworzyw sztucznych. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.