Awaryjne lądowanie na ulicach Calgary

Kanada Top News kwie 25, 2018 at 12:30 pm

zz awaryjneAwionetka z sześcioma osobami na pokładzie lądowała awaryjnie dziś rano na jednej z ulic Calgary. Nikomu nic się nie stało.

Dwusilnikowy samolot marki Piper Navajo nadleciał z południa, szykując się do lądowania na lotnisku w Calgary, kiedy pilot drogą radiową drogą oznajmił wieży, że samolot ma niewystarczającą ilość paliwa. Inne źródła podają, że miał problem z pompą paliwową.

W rezultacie maszyna musiała lądować na dwupasmowym odcinku 36th Street, około pięciu kilometrów na południe od lotniska i niedaleko autostrady Trans-Canada. Obyło się bez obrażeń wśród czterech pasażerów i dwóch członków załogi.

Sierżant lokalnej policji Duane Lepchuk powiedziała, że w tym czasie, o godzinie 6 rano, na ulicach panował minimalny ruch i nie ma raportów o tym, aby kierowcy musieli uciekać przed lądującą maszyną.

- 36th Street to właściwie wiadukt nad autostradą Trans-Canada - powiedziała policjantka, dodając, że samolot wprawdzie lekko musnął jedną z latarni ale nie został uszkodzony podczas gładkiego lądowania na jezdni.

zz samolot2

Awionetka pozostała na ulicy podczas porannego ruchu, a policja urządziła objazdy. Następnie przy pomocy dźwigu umieszczono go na lawecie i przekazano do Transport Canada. Należał do firmy Super T Aviation i przyleciał z Medicine Head w Albercie.

Pilotująca go kobieta miała 20-letnie doświadczenie. Pasażerowie – zdaniem świadków – wyglądali na wstrząśniętych ale szczęśliwych.

Więcej: TUTAJ.