Patrick Brown domaga się 8 milionów dolarów odszkodowania

Lokalnie Top News kwie 25, 2018 at 10:00 am

aabrown

Prawnicy reprezentujący byłego lidera Konserwatystów w Ontario, Patricka Browna, złożyli pozew przeciwko stacji CTV, która pierwsza upubliczniła oskarżenia o niewłaściwe zachowania seksualne Browna wobec dwóch kobiet.

Brown oczekuje ponad 8 milionów dolarów odszkodowania od CTV. Pozew wymienia także kilku reporterów i producentów telewizyjnych.

24 stycznia CTV opublikowała internetowy artykuł z zarzutami od dwóch kobiet, które odnosiły się do czasów, kiedy Brown był konserwatywnym posłem do Parlamentu Federalnego z okręgu Barrie. Jedna z kobiet twierdziła, że ​​była jeszcze w liceum, kiedy Brown podał jej alkohol i usiłował zmusić ją do seksu oralnego.

W godzinach następujących po publikacji oskarżeń, najbliższy krąg pracowników opuścił Browna, a członkowie klubu zachęcili go do ustąpienia ze stanowiska lidera. Brown przeprowadził konferencję prasową, aby zaprzeczyć zarzutom tej samej nocy, a następnie zrezygnował z pełnienia funkcji szefa Torysów kilka godzin później.

Brown został usunięty z klubu PC i zasiada jako niezależny poseł w Parlamencie Prowincji z okręgu Simcoe North. Nie ubiega się o reelekcję w nadchodzących wyborach prowincyjnych.

Były lider Konserwatystów zaprzeczał wszelkim oskarżeniom i publicznie krytykował swoich oskarżycieli w postach na portalach społecznościowych. W następnej historii opublikowanej przez CTV w lutym, kobieta, która początkowo stwierdziła, że ​​była nieletnia w czasie jej domniemanej interakcji z Brownem, poprawiła swoją historię, ujawniając, że w rzeczywistości w tym czasie ukończyła już 18 lat.