Nowy album Drake’a w czerwcu

Kanada Top News kwie 26, 2018 at 12:30 pm

zz drake3Światowej sławy kanadyjski raper i producent zapowiedział kolejny, piąty w swojej karierze album.

„Scorpion” ma pojawić się na rynku w sobotę 28 czerwca. 

Tak przynajmniej wynika z opublikowanego w mediach społecznościowych zdjęcia, przedstawiającego ubranego w czarną kurtkę z napisem na plecach Drake’a (obok).

Screen Shot 2018-04-21 at 13.03.29Kolejny „dowód w sprawie”, to zdjęcie wysadzanego diamentami złotego „wisiora” z wizerunkiem skorpiona.

To kolejny raz w tym roku, kiedy Drake zaskakuje. W styczniu bez zapowiedzi opublikował EP  „Scary Hours”, na której znalazł się m.in. wielki hit „God’s Plan” (promowany pamiętnym teledyskiem).

Na początku kwietnia pojawił się natomiast nowy utwór, „Nice For What” (z wypełnionym gwiazdami klipie).

Poprzedni album Drake’a to „Views” z kwietnia 2016 roku.

31-letni Drake (właściwie Aubrey Drake Graham) to najlepiej sprzedający się teraz wokalista z Kanady. Urodził się w Toronto jako syn Dennisa Grahama, perkusisty pracującego z Jerrym Lee Lewisem. Ojciec jest Afroamerykaninem z Memphis, natomiast matka kanadyjską Żydówką. Kiedy miał 5 lat, jego rodzice się rozwiedli, a on sam wychowywany był przez matkę w zamożnej dzielnicy Forest Hill, gdzie uczęszczał do Forest Hill Collegiate Institute.

zz drake2

Drake pobił kilka muzycznych rekordów. Nikt nie umieścił więcej przebojów na liście Billboard Hot 100 niż on – 154! Jego nagrania gościły na tejże liście 431 tygodnie (i nie koniec). Sprzedał na świecie 86 milionów swoich płyt.

Dziś zajmuje się nie tylko muzyką. Gra także w filmie, a pod marką “OVO” produkuje odzież.

Ma swoją własną audycję na Beats 1 Radio, rozprowadza własną whisky, ma restaurację i jest ambasadorem koszykarskiej drużyny Toronto Raptors.