Sunwing ma problem – 80 skarg doprowadziło do dochodzenia

Kanada Series Top News kwie 29, 2018 at 4:00 pm

zz sunwing2Kanadyjska Agencja Transportu CTA rozpoczęła dochodzenie w sprawie niektórych lotów linii Sunwing w połowie kwietnia po tym, jak otrzymała ponad 80 skarg od pasażerów.

Canadian Transportation Agency twierdzi, że zalew reklamacji pochodzi od pasażerów 23 lotów zaczynających się lub kończących na lotnisku Pearsona w okresie od 14 do 18 kwietnia. Skargi dotyczą zarówno znaczących opóźnień w odlotach, odwołań lotów oraz utraconego, uszkodzonego lub opóźnionego bagażu.

Dochodzenie skupi się na tym, czy linia lotnicza przestrzegała swoich zobowiązań wobec pasażerów, a jeśli nie, to jakie należy podjąć działania naprawcze.

CTA twierdzi, że wstępne informacje sugerują, że pojawiły się systemowe problemy wpływające na loty. Cytuje doniesienia mediów, że pasażerom uwięzionym godzinami w samolotach na płycie lotniska nie podawano napojów lub przekąsek. Niektóre loty były znacząco opóźnione. W jednym przypadku rekord wynosi 29 godzin (lot z Cancun do Toronto).

Pasażerowie Sunwinga z lotu WG 514 z Cancun do Toronto oczekiwali na odlot 29 godzin.

Pasażerowie Sunwinga z lotu WG 514 z Cancun do Toronto oczekiwali na odlot 29 godzin.

Sunwing ze swej strony przyznaje, że nie zapewniono odpowiedniego poziomu obsługi klienta i że rozpoczęto prace nad poprawą planowania awaryjnego, zwłaszcza w obliczu ekstremalnych warunków pogodowych.

W Europie istnieją przepisy, które zmuszają linie lotnicze do rekompensowania tych podróżnych, którzy stoją w obliczu opóźnień wynoszących trzy godziny lub więcej, chyba że opóźnienie było spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami. Na przykład w przypadku 3-godzinnego opóźnienia lotu z Londynu do Sydney w Australii pasażerowi zostanie zwrócone 600 euro lub 938 USD.

Więcej – TUTAJ.