Samochodowy dowcip

Lokalnie Series Top News maj 3, 2018 at 6:00 am

aawiszący samochód3

Kierowcy jadący krętą ulicą Millwood w Toronto mogli w środę rano ujrzeć niezwykły widok – wiszący w powietrzu, spuszczony na linie z wiaduktu autostrady Don Valley Parkway samochód.

Pierwszy, który dostrzegł niebieski samochód był przechodzący w pobliżu policjant. Pojazd powoli kręci się na linie zawieszony między dwiema belkami mostu. Wyglądało na to, że wnętrze samochodu zostało „rozbrojone”. Według reportera CTV News Toronto pozbawiony był szyb i silnika. Można więc powiedzieć, że na wiadukcie zawisła samochodowa „skorupa”.

Początkowo myślano, że ten niezwykły widok, to scenografia jakiegoś filmu, których kręci się w Toronto sporo, ale po sprawdzeniu okazało się, że nic takiego nie ma miejsca. Władze miasta nie wydały żadnego zezwolenia na kręcenie filmu w tym miejscu.

Policja przypuszcza, że to zagadkowe zdarzenie to skutek dowcipu, na który pozwolili sobie pracowici i przedsiębiorczy mieszkańcy. Trzeba było bowiem wiele starań, by uwiązać samochód na linie i spuścić go z ruchliwego, nawet w porze nocnej wiaduktu.

Krótko po 10 rano wezwani na miejsce strażacy odcięli linę, na które wisiał samochód. Pojazd spadł z kilkunastu metrów na ziemię. Samochód został przewieziony do jednej z jednostek policyjnych w celu przeprowadzenia badań mających na celu znalezienie twórców tego „happeningu”.

Zdarzenie zyskało spory rozgłos. Na jego temat wypowiedział się nawet burmistrz Toronto, John Tory, w rozmowie z dziennikarzami. Powiedział, że był oszołomiony, gdy zobaczył zdjęcia wiszącego samochodu.

aawiszący samochód2- Na szczęście ziemia, która znajdowała się tuż pod wiszącym pojazdem jest niezamieszkała, bezpośrednio pod nim nie przebiega żadna ulica. Jest to w zasadzie zielona przestrzeń – powiedział.

Tory odrzucił pomysł, że to nieautoryzowana sesja filmowa, mówiąc, że firmy, które ubiegają się o pozwolenia na filmowanie w mieście, są zazwyczaj “bardzo starannie zorganizowane”.

- Gdyby był to jeden z tych filmowych tricków, to mogę powiedzieć, że są one bardzo starannie zorganizowane przez ekipy filmowe – powiedział – Jeśli to był dowcip, to oczywiście prawo powinno zająć się ludźmi, którzy robią takie rzeczy.

To nie pierwszy samochód zawieszony na wiadukcie w ramach wyczynów kaskaderskich.

W 2008 r. grupa studentów inżynierii z University of British Columbia była odpowiedzialna za zawieszenie volkswagen Beetle pod mostem Lions Gate. Studenci, którzy to zrobili powiedzieli, że chcieli “zwrócić uwagę na mistrzowskie wyczyny profesjonalnych inżynierów, którzy projektują samochody i uczcić umiejętności konstruktorów, którzy budują mosty”.