Sześć giga-piłek w miejsce mega-kaczorka

Lokalnie Top News maj 4, 2018 at 12:30 pm

zz kaczor2Sześć gigantycznych piłek plażowych zastąpi w tym roku gigantycznego gumowego kaczora jako główna atrakcja festiwalu Redpath Waterfront.

Organizatorzy potwierdzają, że kanadyjska firma projektowa Décor i More buduje już specjalną, niestandardową instalację z wielkich piłek na festiwal, który odbędzie się od 22 do 24 czerwca.

Instalacji jeszcze nikt nie widział, wiadomo tylko, że będzie składała się z sześciu piłek wysokich na 2 metry. Zostaną zawieszone na dużej kratownicy i będą kołysać się w przód i w tył jak wahadło.

Atrakcja taka zostanie umieszczona w HTO Park, położonym przy 339 Queens Quay West i ma ważyć ponad 8600 kilogramów.

Jej kosztu nie ujawniono.

Gigantyczna gumowa kaczka przyciągnęła tłumy na zeszłorocznym Redpath Waterfront Festival

Gigantyczna gumowa kaczka przyciągnęła tłumy na zeszłorocznym Redpath Waterfront Festival

Organizatorzy twierdzą, że ludzie będą mogli “wchodzić w interakcję” z instalacją i “nie zabraknie okazji do zrobienia selfie”.

W ubiegłym roku Torontończycy, którzy przybyli na festiwal cieszyli oczy największą na świecie gumową kaczką, która została wtedy umieszczona w wodzie przy nabrzeżu jeziora Ontario.

Wyszło wówczas na jaw, że rząd prowincyjny dofinansował kaczkę sumą ok. 120-200 tys. dol., co skłoniło niektórych Konserwatystów do oskarżenia Liberałów o marnowanie pieniędzy podatników.

Minister turystyki, kultury i sportu prowincji Eleanor McMahon broniła giga-kaczora, wskazując na jego pozytywny wpływ na turystykę w Toronto.