Tak silnych wiatrów najstarsi nie pamiętają

Lokalnie Series Top News maj 5, 2018 at 6:00 am
aaburza2

W Mississauga wiatr powalił drzewo na przód szkolnego autobusu w pobliżu Sayers Rd. i Clarkson Rd.

Jedna osoba zmarła, inna walczy o życie. Obie są ofiarami gwałtownej burzy, jaka przeszła nad GTA w piątek po południu.

Policja z rejonu Halton twierdzi, że dwóch mężczyzn pracowało dla firmy świadczącej usługi ogrodnicze w pobliżu Nassagaweya Line. W pewnym momencie wichura spowodowała przewrócenie się jednego z drzew, które spadło na mężczyzn. Jeden z nich zginął na miejscu, drugiego w stanie zagrożenia życia odwiedziono do Hamilton General Hospital.

W Hamilton inny, 50-letni mężczyzna – według policji – zmarł po tym, jak próbował usunąć z jezdni zerwane przez wiatr, będące pod napięciem przewody wysokiego napięcia.

Wietrzna pogoda była również przyczyną zakłóceń w ruchu samolotów na lotnisku Pearsona.

Przez ponad dwie godziny wszystkie lądowania i starty samolotów zostały wstrzymane przez kontrolę ruchu lotniczego. Zostało ono odwołane wkrótce po godzinie 18.00. ale wielu podróżnych miało kłopoty z dalszą podróżą, jeżeli mieli przesiąść się do innego samolotu.

To nie wszystko. Potężne wiatry pozbawiły energii elektrycznej tysiące mieszkańców Toronto i GTHA.

Toronto Hydro stwierdziło, że gwałtowna burza spowodowała szkody, głównie zniszczenia linii energetycznych około godziny 16:30. Do późna w nocy wciąż pozbawionych prądu było 68 tysięcy klientów. Chociaż załogi zostały wysłane w najważniejsze dla dostaw energii elektrycznej miejsca, to ich naprawa jest hamowana przez bardzo silne wiatry.

- Robimy, co w naszej mocy, aby w tych miejscach rozpocząć prace nad naprawą linii – powiedział rzecznik Tori Gass –  Ale nasze załogi, w niektórych sytuacjach nie mogą nawet wejść i unieść się wyżej za pomocą podnośnika.

aaburzaHydro One twierdzi, że wichura zakłóciła dostawy prądu w sumie do około 180000 klientów na terenie całego Ontario.

Pełne ręce roboty mają strażacy.

Między godziną czwartą po południu a godziną dziewiątą wieczorem strażackie ekipy ratownicze zareagowały na 685 osobnych incydentów, z których wiele dotyczyło zerwanych przewodów pod napięciem, powalonych drzew i zablokowanych wind, które utknęły między piętrami podczas przerwy w dostawie prądu.

Szef strażaków, Matthew Peg, powiedział, że noc z piątku na sobotę była najbardziej pracowitą nocą od czasu burzy lodowej w 2013 roku.

- Teraz już jest naprawdę dobrze. Mamy listę oczekujących tylko 15 zgłoszeń, które bardzo szybko się dezaktualizują – powiedział Pegg – Mam nadzieję, że pogoda będzie spokojna przez resztę wieczoru.

Niebezpiecznie silne wiatry, których prędkość dochodziła w niektórych przypadkach nawet do 100 kilometrów na godzinę, spowodowały tymczasowe zamknięcie Burlington Skyway. Ontario Provincial Police ponownie otworzył dostęp tuż po godzinie 8.00.

Zerwane linie elektryczne wywołują zwarcie i iskry na szczycie tramwaju TTC.

Zerwane linie elektryczne wywołują zwarcie i iskry na szczycie tramwaju TTC.

TTC również doświadczyło wielu problemów w wyniku warunków pogodowych, w tym zawieszono kursowanie niektórych linii lub zmiany tras ich przejazdu. Wszystkie pociągi metra kursowały z prędkością nie przekraczającą 30 km/h na wszystkich naziemnych odcinkach torów, a powalone drzewa spowodowały opóźnienia na liniach 1 i 2 podczas wieczornego szczytu. Normalne kursowanie metra zostało przywrócone po godzinie 18.00.

Z opóźnieniami pociągów mieli też do czynienia pasażerowie GO Transit. W szczycie burzy opóźnienia sięgały nawet 60 minut. Rzeczniczka firmy, Anne Marie Aikins powiedziała, że ​​powalone drzewa, przerwy w zasilaniu przyczyniły się do spowolnienia kursowania pociągów.

- GO Transit stopniowo próbuje powrócić do normy – powiedział Aikins – Wiele elementów naszej infrastruktury zostało uszkodzonych … Mieliśmy pogięte semafory, pozrywane i złamane światła, wyrwane przez wiatr drzwi pojazdów.

Aikins powiedziała, że ​​spodziewa się, że GO Train będzie działać normalnie od niedzielnego rana.

aaburza3W Etobicoke ratownicy zostali wezwani do 50-letniego mężczyzny, który został przywalony przez spadające drzewo w rejonie Bloor Street West i Windermere Avenue. Został zabrany do lokalnego szpitala.

W torontońskiej Bloorcourt Village wichura porwała wielki szyld, który spadł z frontowej fasady firmy w rejonie Bloor Street West i Dovercourt Road. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W Mississaudze wiatr powalił drzewo wprost na przód szkolnego autobusu w pobliżu Sayers Rd. i Clarkson Rd. Regionalna policja Peel stwierdziła, że ​​w chwili wypadku w autobusie znajdowało się 27 dzieci w wieku od siedmiu do dziesięciu lat. Żadne dziecko nie zostało ranne. Wszystkie przesiadły się do innego autobusu i bezpiecznie dotarły do domu.

Agencja meteorologiczna Environment Canada poinformowała, że przyczyną tak gwałtownej burzy był system niskiego ciśnienia, który utrzymywał się na południowo-zachodniej części prowincji Ontario. To on powodował tak silne wiatry, których prędkość sięgała 110 km/h. Na szczęście ich prędkość „dość szybko się zmniejszyła”.