Karty debetowe “bez granic” już w przyszłym roku

Nowości Top News maj 9, 2018 at 4:00 pm

zz karty4Firma fintechowa TransferWise planuje rozpoczęcie programu debetowego MasterCard, który umożliwi użytkownikom w Kanadzie utrzymywanie salda w wielu różnych walutach i posługiwanie się nimi w kraju i zagranicą przy niższych opłatach za wymianę niż oferują to tradycyjne banki. 

Dyrektor i współzałożyciel TransferWise, Kristo Kaarmann, mówi że “karta bez granic”, która już dwa tygodnie temu została uruchomiona w Wielkiej Brytanii i w strefie euro, jest szczególnie przydatna dla osób często podróżujących w interesach, na zimowe wakacje (jak “snowbirds” na Florydę) czy emigrantów, którzy spędzają dużo czasu i w Kanadzie i poza nią.

- Kiedy się wyjeżdża, nieuchronnie wydaje się pieniądze - powiedział Kaarmann. - Rezerwuje się hotele czy loty, bardzo często w innych walutach, a wówczas banki potrącają ukryte opłaty.

Kaarmann dodał, że nie będzie żadnych opłat transakcyjnych dla osób dokonujących zakupów taką kartą w walucie, w której utrzymuje się saldo. Jeśli środki zgromadzone na “koncie bez granic” muszą zostać zamienione na inną walutę przed użyciem karty, opłata za konwersję wyniesie od 0,6% do 1% – znacznie mniej niż w bankach.

Fintech TransferWise z siedzibą w Wielkiej Brytanii uruchomił swoje konto bez granic w Kanadzie w sierpniu zeszłego roku, a w 2019 roku zaoferuje kartę debetową MasterCard.

- Nie będzie limitu na saldo na rachunku bez granic, a pieniądze klientów będą przechowywane na oddzielnych rachunkach w bankach ubezpieczonych przez Canada Deposit Insurance Corp. - zapewnia dyrektor firmy.

zz karty2

Kanada znajduje się w pierwszej dziesiątce największych rynków i jest obecnie szóstym najszybciej rozwijającym się rynkiem pod względem transferów finansowych.

Duże banki w Kanadzie intensywnie inwestują w technologię, ponieważ klienci coraz częściej dokonują transakcji w platformie cyfrowej. Ponadto instytucje finansowe stoją w obliczu rosnącej konkurencji ze strony nietradycyjnych dostawców usług płatniczych. Przykładowo -  Apple i Google wprowadziły portfele mobilne (mobile wallets), które umożliwiają użytkownikom dokonywanie zakupów.

zz karty3

Tymczasem w ubiegłym miesiącu TransferWise stał się pierwszym pozabankowym dostawcą usług płatniczych, który posiada rachunek rozliczeniowy w systemie Banku Anglii – zwanym Real Time Gross Settlement. Oznacza to, że ​​może teraz bezpośrednio regulować płatności, nie korzystając z pomocy banku.

W związku z modernizacją kanadyjskich systemów płatności, firma TransferWise zabiega o zgodę na podobny bezpośredni rachunek rozliczeniowy w Kanadzie, jak również o wprowadzenie polityki ujawniania poszczególnych opłat, zwłaszcza tych za wymianę walut.

Więcej - TUTAJ.