Z niedźwiedziem na lody do Dairy Queen

Kanada Top News maj 9, 2018 at 12:30 pm

zz niedzwiedzWładze prowincji Alberta oskarżyły główny tamtejszy ogród zoologiczny o karmienie niedźwiedzi… w restauracji.

Centralne zoo w Albercie stanęło w obliczu dwóch zarzutów podjętych na podstawie ustawy o dzikich zwierzętach (Wildlife Act), po tym jak pracownicy Discovery Wildlife Park w Innisfail przywieźli niedźwiedzia na lody do lokalnej cukierni Dairy Queen, korzystając z okienka dla zmotoryzowanych.

Mało tego, film ze zdarzenia pracownicy zamieścili na Facebooku. Widać na nim jak roczny niedźwiedź kodiacki o imieniu Berkley wychyla się z okna furgonetki i jest częstowany lodami przez właściciela cukierni przy pomocy łyżeczki.  (Film można zobaczyć - TUTAJ.)

Urzędnicy prowincyjni zbadali wideo i licencję ogrodu zoologicznego. Uznali, że zgodnie z zasadami władze parku Właścicielom zoo postawiono więc zarzuty naruszenia warunków licencji. Przyznali oni, że popełnili błąd. Zamierzają przyznać się do winy kiedy staną przed sądem w Red Deer 28 maja.

Warunki licencji na prowadzenie zoo stanowią, że zwierzęta nie mogą pozostawać bez specjalnej zgody rządu poza terenem ogrodu zoologicznego. Nie można również zezwalać nikomu przygodnemu spoza placówki na kontakt fizyczny ze zwierzętami takimi jak małpy, kuguary, wilki czy niedźwiedzie.