Tysiące uczestników Marszu dla Życia

Kanada Series Top News maj 10, 2018 at 4:00 pm

Screen Shot 2018-05-10 at 12.07.50W stołecznej Ottawie, jak co roku odbył się dzisiaj Marsz dla Życia. Zgromadził tysiące uczestników, którym na sercu leży ochrona życia nienarodzonych.

Marsz dla Życia jest największym cyklicznym wydarzeniem w Kanadzie. Żadne inne zdarzenie cykliczne nie gromadzi w Ottawie tylu uczestników. Uczestnicy poprzez modlitwę i udział w marszu dają odczuć rządzącym, że życie musi być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci.

Organizatorem Marszu jest Koalicja Kampanii dla Życia, zrzeszająca organizacje pro-life z całej Kanady. Ich misją jest praca we wszystkich obszarach prawnych i państwowych w celu zapewnienia ochrony życia.

zz march11

W marszu tradycyjnie wzięła udział młodzież szkolna i studenci z całej Kanady

W marszu tradycyjnie wzięła udział młodzież szkolna i studenci z całej Kanady

zz march3W tym roku hasłem marszu było „Pro – Life. ALL IN” (Pro-life. Wszyscy za życiem). Marsz rozpoczął się o 12:30 w Confederation Park. W spotkaniu wzięło udział wiele prominentnych osób życia kulturalnego i politycznego.

Wiele osób wygłosiło przemówienia, m. in. Marie-Claire Bissonnette (koordynatorka CLC Youth); pastor Joseph Kiirya (River Jordan Ministries); Jim Hughes (prezydent CLC); arcybiskup ottawski Terrence Prendergast; kardynał Thomas Collins z Toronto; Harold Albrecht (poseł federalny z okręgu Kitchener Conestoga); Catherine Glenn Foster (dyrektor organizacji Americans United for Life). Mistrzem ceremonii na Wzgórzu Parlamentarnym był John-Henry Westen, założyciel katolickiego portalu LifeSiteNews.

Polacy obecni z flagami

Polacy obecni z flagami

zz march10Burmistrz Ottawy Jim Watson nie zgodził się na wywieszenie proliferskiej flagi przed  ratuszem. Już wcześniej wydał proklamację zabraniającą wywieszania flag organizacji, motywowanych politycznie lub religijnie. Jednakże wcześniej zezwolił na wywieszenie flag ruchu LGBT.

Ottawa w środę wieczorem - czuwanie przy świecach

Ottawa w środę wieczorem – czuwanie przy świecach

Pierwszy kanadyjski Marsz dla Życia odbył się w 1969 roku w odpowiedzi na decyzję rządu Pierre’a Elliotta Trudeau o zalegalizowaniu aborcji. Decyzja ta otworzyła drzwi do uchwalenia „aborcji na życzenie”. Również obecnie rządzący lider Partii Liberalnej Justin Trudeau (syn Pierre’a Elliotta), nie różni się od ojca w tej sprawie.

– Prawem kobiety jest decydowanie o własnym ciele, zawsze będziemy tego prawa bronić, niezależnie od tego, co myślą konserwatyści – powiedział Justin Trudeau podczas niedawnego wystąpienia w parlamencie.

Wprowadzenie „aborcji na życzenie” jest jednym z podstawowych celów polityki tego rewolucyjnego polityka.

W odpowiedzi na jego rządy Marsze dla Życia gromadzą coraz większą liczbę uczestników.

Screen Shot 2018-05-10 at 14.34.12