5 lat więzienia za jazdę po pijanemu i spowodowanie śmiertelnego wypadku

Lokalnie Top News maj 11, 2018 at 6:00 am
Erin Wright po wyjściu z sali sądowej

Erin Wright po wyjściu z sali sądowej

28-letnia mieszkanka North York, która potrąciła samochodem starszą kobietę i uciekła z miejsca wypadku, skazana została na pięć lat więzienia.

Erin Wright została aresztowana 14 października 2017 roku po 10-dniowym śledztwie w związku ze śmiercią mieszkanki Nowego Brunszwicku, Debbie Graves.

Graves właśnie skończyła kolację ze współpracownikiem w restauracji przy York Mills i Don Mills 4 października, kiedy rozpędzony samochód wjechał na krawężnik jezdni i uderzył ją.

Prowadząca samochód Erin Wright uciekła z miejsca zdarzenia, po czym oddała do naprawy uszkodzony w wyniku uderzenia srebrny crossover Nissan Rouge do warsztatu samochodowego w East York.

Tydzień później policja zlokalizowała pojazd u blacharza.

Wright została aresztowana i oskarżona o prowadzenie pojazdu mechanicznego ze skutkiem śmiertelnym, niezatrzymanie się na miejscu wypadku, w wyniku którego człowiek poniósł śmierć, utrudnianie policji prowadzenia śledztwa.

W październiku została zwolniona za kaucją w wysokości 101000 dolarów.

W czwartek rano w sądzie Wright przyznała się do prowadzenia pojazdu i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Pozostałe oskarżenia zostały umorzone. Sąd skazał ją na pięć lat więzienia w reakcji na wspólny wniosek prokuratora i obrońcy.

Erin Wright została również objęta zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na cztery lata, który będzie obowiązywał po wyjściu z więzienia.

We wspólnym oświadczeniu prokurator i obrońca stwierdzili, iż Wright piła w barze w Fairview Mall w noc, kiedy zdarzył się ten tragiczny wypadek. Stwierdzono, że zamówiła i wypiła osiem kieliszków tequili i dwie szklanki piwa w ciągu dwóch godzin. Kamera monitoringu zarejestrowała jak pijana Wright potyka się wychodząc z baru, po czym wsiada do samochodu i odjeżdża.

Erin WrightWright zeznała przed sądem, że nie wiedziała, że podczas jazdy​​ kogoś uderzyła samochodem. Zaparkowała go na pobliskiej ulicy, żeby się przespać. Kiedy obudziła się następnego ranka, miała zadzwonić do przyjaciółki i powiedzieć jej, że chyba ​​uderzyła w słup. Później oddała swój samochód do naprawy.

Policyjni śledczy znaleźli na miejscu wypadku, część karoserii jej samochodu, którą zgubiła podczas uderzenia kobiety. Ten pojedynczy mały element pomógł policji wyśledzić pojazd Wright, a to z kolei doprowadziło do jej aresztowania.

Sześćdziesięciotrzyletnia ofiara wypadku, Debbie Graves była w Toronto służbowo delegowana przez swego pracodawcę.

Wielu członków rodziny zmarłej przyjechało do Toronto ze wschodniego wybrzeża, by spotkać się z Wright w sądzie.

We wspomnieniach bliskich Graves została określona jako “skała” dla rodziny, która “troszczyła się o wszystkich”. Powiedzieli, że ofiara wypadku była głównym opiekunem dla swoich starzejących się rodziców.

Sarah i Caitlin Crawford zauważyły, że nadchodzący Dzień Matki będzie dla nich pierwszym takim dniem bez matki. Mówiły, że często budzą się w nocy myśląc o bólu, jaki Graves musiała odczuwać w ostatnich chwilach swojego życia.

- Postępowanie karne zostało zakończone, ale nasza mama odeszła i nic tego nie zmieni – powiedziała Sarah Crawford reporterom po wyjściu z sali sądowej – Pięć lat to niewiele czasu w porównaniu do życia bez naszej mamy. Uważamy, że kanadyjskie prawo i wymierzona kara nie odzwierciedla wymiaru naszej straty.

W trakcie postępowania zarówno sędzia, jak i adwokat skazanej podkreślili, że przeprosiła za swój czyn i wzięła pełną odpowiedzialność za to co zrobiła i swój problem z alkoholem.

Wright ukończyła już program leczenia alkoholowego, ale będzie nadal otrzymywać pomoc w tym zakresie podczas pobytu w więzieniu.